Trwa ładowanie...

Najbardziej pomocni lekarze i specjaliści

Avatar placeholder
06.02.2020 04:57
Najbardziej pomocni lekarze i specjaliści – luty 2017
Najbardziej pomocni lekarze i specjaliści – luty 2017

Zachęcamy do zapoznania się z kolejną edycją zestawienia najbardziej pomocnych lekarzy i specjalistów, aktywnie współpracujących z portalem WP abcZdrowie w ramach projektu pytań do lekarzy. W raporcie znaleźli się eksperci, którzy w lutym 2017 roku udzielili największej ilości odpowiedzi na pytania użytkowników i uzyskali najwięcej podziękowań za swoje wsparcie.

Mgr Irena Mielnik-Madej

Psycholog z Krakowa.

Udzieliła odpowiedzi na 257 pytań i otrzymała 247 podziękowań od użytkowników portalu WP abcZdrowie.

Zobacz film: "Choroby serca najczęstszą przyczyną zgonów Polaków"

Psycholog, logoterapeuta, trener oraz doradca w zakresie rozwoju osobowości z ponad 30-letnim doświadczeniem zadowodowym w pracy z pacjentami. Skupia się w szczególności na pomocy osobom przeżywającym kryzysy, trudności oraz problemy natury osobistej.

Leczenie schizofrenii hebefrenicznej jest zazwyczaj długotrwałe i wymagające. Polega na farmakoterapii, terapii, odpowiedniej diecie, suplementacji, odpowiednim trybie życia.

Istotne w zdrowieniu jest wspierające środowisko rodzinne. Choroba jest wyleczalna - jednak przebiega dla każdego w sposób indywidualny

Mgr Magdalena Nagrodzka

Psycholog z Warszawy.

Udzieliła odpowiedzi na 254 pytania i otrzymała 686 podziękowań od użytkowników portalu WP abcZdrowie.

Psycholog, psychoterapeuta oraz certyfikowany coach. Udziela pomocy i wsparcia terapeutycznego zarówno osobom dorosłym, jak i dzieciom oraz młodzieży. W 2016 roku zajęła drugie miejsce w Rankingu 10-ciu Najlepszych Psychologów Dziecięcych w Warszawie.

W leczeniu uzależnień stosuje się farmakoterapię. W Polsce są dostępne dwa takie leki: naltrekson i nalmefen. Środki te mają różne zastosowania. Nalmefen może być przyjmowany doraźnie, kiedy pacjent spodziewa się, że danego dnia może wypić więcej. Natomiast naltrekson jest przeznaczony do codziennego przyjmowania: pomaga ograniczyć picie i zapobiega nawrotom. Z kolei akamprozat, lek o jeszcze innym mechanizmie działania, jest przeznaczony dla osób, które nastawiają się na całkowitą abstynencję.

Wiemy jednak, że najlepsze efekty daje połączenie psychoterapii i farmakoterapii, bo samo stosowanie leków bez oddziaływań psychoterapeutycznych nie jest efektywne.

Lek. Konstanty Dąbski

Laryngolog z Sandomierza.

Udzielił odpowiedzi na 242 pytania i otrzymał 353 podziękowania od użytkowników portalu WP abcZdrowie.

Doświadczony laryngolog zajmujący się zarówno leczeniem dzieci, jak i osób dorosłych. Diagnozuje zaburzenia otolaryngologiczne, takie jak bezdech nocny, przewlekły kaszel, czy też chrapanie, a także wykonuje badanie uszu oraz badanie układu oddechowego.

Stopery, a najlepiej słuchawki na uszy i kości skroniowe, to najlepsza ochrona przed urazem akustycznym w środowisku pracy. Po wydmuchiwaniu nosa u każdego zdrowego człowieka powietrze dostaje sie do uszu za pośrednictwem trąbek słuchowych.

Lek. Jerzy Bajko

Neurolog ze Szczecina.

Udzielił odpowiedzi na 200 pytań i otrzymał 130 podziękowań od użytkowników portalu WP abcZdrowie.

Neurolog i neurochirurg z wieloletnim doświadczeniem w diagnozowaniu i leczeniu chorób i dolegliwości o charakterze neurologicznym, takich jak bóle głowy, migreny, choroba Parkinsona, zaburzenia pamięci i intelektu czy stwardnienia rozsianego.

Jeżeli nie wiadomo czy ból głowy to na pewno migrena, należy najpierw diagnozować - jakie są jego przyczyny. Są różne warianty - migrenowe bóle głowy, napięciowe bole glowy, ból głowy Hortona, ból głowy Łucji Frey itd. Diagnostykę rozpocząć należy od EEG i NMR mózgowia, a jeżeli okazałoby się, że istotnie mamy do czynienia z migreną, to należy stosować sumatryptany np. Zolmiles do przerwania napadu bólowego.

Mgr Paweł Czarnocki

Fizoterapeuta z Krakowa.

Udzielił odpowiedzi na 192 pytania i otrzymał 133 podziękowania od użytkowników portalu WP abcZdrowie.

Fizjoterapeuta specjalizujący się w fizjoterapii sportowej, ortopedycznej i neurologicznej oraz bezpiecznych sposobach terapii bólu. Uczestnik licznych kursów i staży w dziedzinie rehabilitacji, fizjoterapii oraz krioterapii.

"Zerwane" oznacza całkowite oderwanie ścięgna od kości. Należy zrobić USG w celu diagnostyki. Po takim uszkodzeniu sama fizykoterapia (laser, ultradźwięki itp) to zdecydowanie za mało. Wskazana jest kompleksowa fizjoterapia, łącznie z kinezyterapią.

Lek. Tomasz Kowalczyk

Ortopeda z Przeworska.

Udzielił odpowiedzi na 151 pytań i otrzymał 189 podziękowań od użytkowników portalu WP abcZdrowie.

Specjalista w dziedzinie ortopedii i traumatologii ruchu. Od 2007 roku pełni funkcję kierownika oddziału urazowo-ortopedycznego w Szpitalu w Przeworsku.

Punkcję wykonuje się zawsze, kiedy trzeba, bez patrzenia w kalendarz. Trzeba natomiast sprawdzić, dlaczego zabiegi są konieczne, wykonując artroskopię.

Lek Zbigniew Żurawski

Chirurg, onkolog z Warszawy.

Udzielił odpowiedzi na 151 pytań i otrzymał 175 podziękowań od użytkowników portalu WP abcZdrowie.

Chirurg- onkolog, specjalista w dziedzinie dermatoskopowej oceny zmian skórnych. W pracy zawodowej zajmuje się diagnozowaniem, usuwaniem oraz leczeniem zmian skórnych, nowotworów skóry. Konsultuje także przypadku guzów kości oraz tkanek miękkich.

Posiadanie choćby małej i łagodnej zmiany skórnej w młodym wieku wymaga racjonalnej oceny i jej ewentualnego wycięcia. Ze wszystkimi niepokojącymi zmianami radzę udać się do chirurga-onkologa, specjalizującego się w dermatoskopii.

Mgr Hanna Markiewicz

Psycholog z Żelechowa.

Udzieliła odpowiedzi na 148 pytań i otrzymała 138 podziękowań od użytkowników portalu WP abcZdrowie.

Psycholog, specjalista do spraw psychoprofilaktyki i pomocy psychologicznej. W pracy zawodowej konsultuje dzieci i młodzież oraz osoby dorosłe. Prowadzi również zajęcia stymulujące rozwój poznawczy i umysłowy dzieci oraz zajęcia wspierające ich rozwój społeczno-emocjonalny.

Człowiek, dotknięty agorafobią stale doświadcza obezwładniającego lęku m.in. przed przemieszczaniem się i w związku z tym nieustannie przeżywa katusze. Zdarza się, że nawet wyobrażenie sobie tego typu sytuacji napełnia ogromnym lękiem. Wszechogarniający lęk nie tylko dezorganizuje życie ale też przynosi poczucie niepewności i zagubienia, oraz hamuje aktywność społeczną i utrudnia normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Paniczny lęk stanowi blokadę, którą bez pomocy specjalisty trudno przekroczyć.

Lek. Łukasz Wroński

Internista z Pabianic.

Udzielił odpowiedzi na 144 pytania i otrzymał 213 podziękowań od użytkowników portalu WP abcZdrowie.

Specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych, absolwent Akademii Medycznej w Łodzi. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z pacjentami. Obecnie pracuje jako lekarz rodzinny w Poradni Zdrowia Rodzinnego "Eskulap" w Pabianicach.

Przepuklina sama się nie wchłonie i nie zagoi. Jest to zjawisko polegające na tym, że żołądek wślizguje się przez przeponę do klatki piersiowej.Stosuje się leczenie objawowe. Najczęściej leki zmniejszające wydzielanie kwasów w żołądku i tzw pro-kinetyki. Ważna jest higiena odżywiania, unikanie dużych wysiłków, szczególnie wykorzystujących tłocznie brzuszną czyli mięśnie brzucha. W przypadku rozwijania się przepukliny można rozważyć leczenie operacyjne.

Mgr Dorota Nowacka

Psycholog z Gdańska.

Udzieliła odpowiedzi na 143 pytania i otrzymała 71 podziękowań od użytkowników portalu WP abcZdrowie.

Psycholog, absolwentka Wydziału Zamiejscowego Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie. Ukończuła również studia podyplomowe w zakresie Psychologii Transportu. Posiada uprawnienia do badań psychologicznych w zakresie psychologii transportu.

Rozstanie z partnerem to doświadczenie, które może nieść ze sobą refleksję co w przyszłości robić aby kolejny związek był bardziej udany. Wiele osób ma przykre doświadczenia związane z rozstaniem, ważne jak do tego podejdziemy. Czy zatrzymamy się na tym etapie nie ryzykując kolejnych porażek ale i niczego nie przeżywając, czy pójdziemy dalej aby zbierać nowe doświadczenia, nie zawsze pewnie radosne, w drodze do własnego szczęścia. Bez zaufania trudno jest jednak stworzyć w pełni satysfakcjonujący związek dla obojga bliskich sobie osób.

Dr n. med. Anna Błażucka

Neurolog z Warszawy.

Udzieliła odpowiedzi na 140 pytań i otrzymała 211 podziękowań od użytkowników portalu WP abcZdrowie.

Neurolog, specjalista w dziedzinie leczenia bólu, medycyny transportu oraz medycyny pracy. Autorka licznych publikacji i wykładów w dziedzinie neruologii. Do jej głównych zainteresowań zawodowych należy diagnozowanie i leczenie polineuropatii cukrzycowej.

Jednym z powszechnych komplikacji zaburzeń gospodarki węglowodanowej jest polineuropatia cukrzycowa. Neuropatia może przebiegać skrycie lub ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy. Częstość występowania neuropatii cukrzycowej dotyczy do 90% wszystkich chorych na cukrzycę, a około 10% ma kliniczne objawy neuropatii jeszcze przed postawieniem rozpoznania cukrzycy.

Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”. Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból. Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach. Objawy nasilają się nocą.

Lek. Diana Kupczyńska

Lekarz medycyny estetycznej z Wrocławia.

Udzieliła odpowiedzi na 107 pytań i otrzymała 68 podziękowań od użytkowników portalu WP abcZdrowie.

Lekarz medycyny estetycznej, absolwentka studiów medycznych na Akademii Medycznej we Wrocławiu. W pracy zawodowej skupia się na kwestiach związanych z flebologią, medycyną estetyczną oraz ginekologią estetyczną. Ukończyła prestiżowy kurs w zakresie nowoczesnej metody leczenia problemów z nietrzymaniem moczu oraz zespołem rozluźnienia pochwy IntimaLase i IncontiLase.

Zabieg redukcji piersi można przeprowadzić w ramach refundacji NFZ, po uzyskaniu zaświadczenia od lekarza neurologa lub ortopedy, że powoduje on zaburzenia w układzie ruchu ( kręgosłup). Proponuję telefonicznie zorietnować się, który oddział chirurgii plastycznej w Pani okolicy wykonuje takie zabiegi i umówić się na wizytę celem kwalifikacji.

Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Neurolog z Warszawy.

Udzieliła odpowiedzi na 102 pytania i otrzymała 162 podziękowania od użytkowników portalu WP abcZdrowie.

Specjalista w dziedzinie neurologii. Ukończyła Akademię Medyczną w Warszawie. Przez wiele lat była adiunktem w Klinice Neurologicznej na Banacha. Jest ekspertem w leczeniu migreny, bólów głowy, bólu przewlekłego a także klasterowego bólu głowy.

Jak poradzić sobie z bólem w okolicach karku? "odczuwam ból w okolicach karku" "mam stałe napięcie w szyi i drętwienie rąk" - to coraz częściej zgłaszane skargi, zwłaszcza przez młodych, aktywnych życiowo i zawodowo ludzi. Konieczna zwykle pełna konsultacja, ale już warto zwrócić uwagę na postawę i nawyki! Ważna ocena postawy, zakresu ruchomości kręgosłupa, sprawności i czucia, koordynacji w kończynach. Ważna jest też ocena stanu ogólnego i schorzeń współistniejących; tryb życia i rodzaj pracy, pozycja przy pracy, też odgrywają bardzo ważną rolę. Na razie trochę ćwiczeń mobilizujących i relaksujących mięśnie karku i ramion.

Ostatnio pisze się i mówi: SZYJA SMS-owca. Obsługa telefonu komórkowego, ipoda, komputera; pisanie w biegu, na ulicy, w aucie, z głową pochyloną mocno do przodu - pochylanie głowy i ramion mocno do przodu, powoduje zniesienie fizjologicznej lordozy kręgosłupa szyjnego i wzrost względnego przeciążenia całego kręgosłupa. Wzrasta odczucie obciążenia kręgosłupa głową z 4 kg w pozycji stojącej z głową skierowaną na wprost, do 27 kg przy mocno pochylonej głowie.

Co robić? Zmienić zwyczaje! Polecałabym codzienną aktywność i gimnastykę, ćwiczenia wzmacniające mięsnie prostowniki kręgosłupa, ramiona; ćwiczenia posturalne i oddechowe, rozciąganie i głębokie wzdychanie. Mniej SMS-ów, więcej normalnych bezpośrednich rozmów! Spoglądanie do góry i na boki, obserwowanie otoczenia i śledzie oznak nadchodzącej wiosny! Bez telefonu, z wysoko uniesiona głową i przyjaznym uśmiechem!

Mgr Agata Majda

Pedagog z Olkusza.

Udzieliła odpowiedzi na 101 pytań i otrzymała 86 podziękowań od użytkowników portalu WP abcZdrowie.

Pedagog specjalizujący się w trudnych zachowaniach oraz nadpobudliwości psychoruchowej u dzieci i młodzieży. Założycielka Polskiego Towarzystwa ADHD. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej. Ukończyła również liczne kursy i warsztaty specjalistyczne.

Autyzm nie jest tożsamy z upośledzeniem. Osoby autystyczne mogą mieć normę intelektualną, mogą być nawet bardzo inteligentni, ponadprzeciętnie tzw sawanci ale też wśród osób z autyzmem często występuje upośledzenie umysłowe. Osoby zaś z niepełnosprawnością intelektualną nie muszą mieć autyzmu.

Dr n. med. Krzysztof Gierlotka

Lekarz chorób zakaźnych, hepatolog z Bydgoszczy.

Udzielił odpowiedzi na 100 pytań i otrzymał 110 podziękowań od użytkowników portalu WP abcZdrowie.

Specjalista w dziedzinie chorób zakaźnych. W pracy zawodowej zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób zakaźnych, chorób wątroby oraz chorób przenoszonych drogą płciową. Udziela również porad w zakresie postępowania po ryzykownych zachowaniach seksualnych.

Kłykciny odbytu mogą rosnąć do dużych rozmiarow. Mogą być również przyczyną powstawania zmian przedrakowych i raka. Po pierwsze powinno się z takim problemem udać do ginekologa, żeby ocenił drogi rodne. Proszę pamietać że partner tez może mieć Kłykciny.

Maria Jagiełło

Dietetyk z Łodzi.

Udzieliła odpowiedzi na 100 pytań i otrzymała 37 podziękowań od użytkowników portalu WP abcZdrowie.

Dietetyk specjalizujący się w odchudzanie osób dorosłych i dzieci oraz w dietoterapii większości chorób. Zajmuje się ustalaniem diet zespolonych przy kilku schorzeniach, z często wykluczającymi się zaleceniami. Prowadzi poradnię dietetyczną w Łodzi.

Aktualna pszenica jest rzeczywiście bardzo zmodyfikowana w porównaniu z tą sprzed kilkudziesięciu lat, stąd w ostatnich latach tyle alergii na gluten. Zawsze lepiej jeść produkty orkiszowe niż zwykłe pszenne, ale też niestety słyszałam o fałszowaniu tych produktów zwykłą mąką pszenną. Za to zawsze najlepiej wybierać produkty razowe lub graham.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze