Trwa ładowanie...

Najbardziej pomocni lekarze i specjaliści – maj 2017

Czas na podsumowanie maja. W związku z tym przedstawiamy raport "Najbardziej pomocni lekarze i specjaliści – maj 2017". Umieszczone zostały w nim sylwetki lekarzy i specjalistów, którzy w maju 2017 udzielili największej liczby odpowiedzi na pytania zadane w serwisie WP abcZdrowie lub poprzez aplikację mobilną "Zapytaj lekarza".

spis treści

  Lek. dent. Konrad Rutkowski

  Zobacz film: "Polacy żyją aż 7 lat krócej niż Szwedzi"

  Stomatolog z Poznania.

  Odpowiedział na 274 pytania i otrzymał 82 podziękowania w maju.

  Stomatolog i chirurg szczękowy. Współpracownik Uniwersytetu Medycznego, w którym opiekuje się początkującymi lekarzami stomatologii, koordynuje staże podyplomowe i prowadzi przez proces specjalizacyjny. Prowadzi prywatną praktykę stomatologiczną "KONRAD" w Poznaniu.

  PrevDent jednocześnie wybiela, znosi nadwrażliwość oraz remineralizuje szkliwo. System ten przeznaczony jest w szczególności dla osób z nadwrażliwością zębów, dla których wcześniejsze możliwości wybielania okazywały się nieskuteczne lub bolesne. Oprócz funkcji wybielającej, posiada również zdolności naprawiania szkliwa zębów dzięki zawartemu nano-hydroksyapatytowi.

  Mgr Irena Mielnik-Madej

  Psycholog z Krakowa.

  Odpowiedziała na 254 pytania i otrzymała 216 podziękowań od użytkowników portalu WP abcZdrowie.

  Psycholog, trener, doradca w zakresie rozwoju osobowości i logoterapeuta. Pracuje z osobami, które doświadczyły różnego rodzaju kryzysów. Jest specjalistką w pracy z osobami molestowanymi w dzieciństwie. Zajmuje się między innymi Terapią Słowem, Racjonalną Terapią Zachowania, Terapią w Konwencji Gestalt oraz metodą Regresing.

  Podejmowanie złożonych ukierunkowanych działań jest utrudnione, to znaczy, że na którymś z etapów w podejmowaniu działań przez osobę, dochodzi do deficytu, czyli nie rozpatrywanie działania jako ciąg przemyślanych i możliwych działań, by w efekcie osiągnąć zamierzony cel i korzyści.

  Mgr Hanna Markiewicz

  Psycholog z Żelechowa.

  Udzieliła odpowiedzi na 226 pytań i otrzymała 233 podziękowania od użytkowników portalu WP abcZdrowie.

  „Szczęście to zdolność wykorzystania tego, co zostało Ci dane.” - to motto, którym kieruje się mgr Hanna Markiewicz. Jest psychologiem i specjalistą do spraw psychoprofilaktyki i pomocy psychologicznej. Wspiera zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe. Pracuje z dziećmi, które mają zaburzenia wieku rozwojowego, prowadząc zajęcia stymulujące ich rozwój poznawczy, umysłowy i społeczno-emocjonalny.

  Koszmarne sny sygnalizują zwykle jakiś istotny problem, z którym śniący sobie nie jest w stanie poradzić. Problem ten może dotyczyć zarówno teraźniejszości jak też przeszłości. Często koszmarne sny są objawem nerwicy lub stresu pourazowego. U osób, które przeżyły bolesne, traumatyczne wydarzenie dochodzi do nieustannego odtwarzania traumy zarówno w powracających, wywołujących cierpienie wspomnieniach jak też w koszmarnych snach. Konieczne jest wtedy podjęcie psychoterapii, gdyż związany z tym długotrwały stres i lęk może prowadzić do nerwicy lub zaburzeń psychicznych. Drugi aspekt dotyczy teraźniejszości. Odnosi się do sytuacji, lęku lub zachowania w którym śniący tkwi obecnie. Najczęściej jest to sytuacja, która nie daje spokoju, a którą śniący chciałby wyprzeć, zapomnieć. Może towarzyszyć jej lęk, bezradność, poczucie winy, chęć ukarania się itd. Koszmarne sny zawsze sygnalizują problem, który trzeba rozwiązać dla zdrowia fizycznego i psychicznego oraz dla spokoju duszy.

  Lek. Zbigniew Żurawski

  Chirurg, onkolog z Warszawy.

  Udzielił odpowiedzi na 212 pytań i otrzymał 154 podziękowania od użytkowników portalu WP abcZdrowie.

  Chirurg i onkolog specjalizujący się w dermatoskopowej ocenie zmian skórnych. Doświadczenia nabywał w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaka w Centrum Onkologii w Warszawie. Aktualnie pracuje w Polskiej Fundacji Europejskiej Szkoły Onkologii w Warszawie.

  Jedynym skutecznym leczeniem ropnia okołoodbytniczego jest leczenie operacyjne przeprowadzone przez specjalistę. Należy zlokalizować przetokę, by potem wyciąć ją razem z ropniem w zdrowych tkankach. Oczywiście w osłonie odpowiedniego antybiotyku. Sprawa nie jest łatwa, ale da się wyleczyć radykalnie przez odpowiedniego chirurga.

  Lek. Jerzy Bajko

  Neurolog ze Szczecina.

  Udzielił odpowiedzi na 163 pytania i otrzymał 125 podziękowań od użytkowników portalu WP abcZdrowie.

  Doświadczony neurolog i neurochirurg. Wykonuje między innymi ocenę stanu neurologicznego z badaniem dna oczu. Udziela porad i leczy choroby układu nerwowego, takie jak padaczka, nerwica czy zespoły bólowe kręgosłupa. Oferuje zarówno wizyty stacjonarne, jak i domowe.

  Sznurówka stabilizująca odcinek lędźwiowy kręgosłupa nazywa się sznurówką Hoffmana, ale nie zawsze jest zalecana, chyba że jest niestabilność. Używanie jej doprowadza bowiem do wiotczenia mięśni.

  Lek. Konstanty Dąbski

  Laryngolog z Sandomierza.

  Udzielił odpowiedzi na 157 pytania i otrzymał 314 podziękowań od użytkowników portalu WP abcZdrowie.

  Laryngolog dzieci i dorosłych. Leczy schorzenia otolaryngologiczne, takie jak bezdechy nocne czy przewlekły kaszel. Udziela konsultacji w zakresie chirurgii głowy i szyi. Diagnozuje chrapanie i bezdechy nocne w warunkach domowych.

  Inhalacje roznoszą stan zapalny do dolnych dróg oddechowych. To podstawowy błąd lekarzy zlecających inhalacje w ostrych stanach zapalnych. Katar i kaszel wyrzucają bakterie i wirusy z organizmu na zewnątrz a inhalacje wtłaczają je z powrotem do środka.

  Lek. dent. Tomasz Herczakowski

  Stomatolog z Gliwic.

  Odpowiedział na 146 pytań i otrzymał 47 podziękowań od użytkowników portalu WP abcZdrowie.

  Do jego głównych zainteresowań zawodowych należy chirurgia stomatologiczna, implantologia oraz stomatologia zachowawcza z endodoncją. Związany jest z rodzinną praktyką stomatologiczną HD-Dental Herczakowscy& Deżakowska, która znajduje się w Gliwicach.

  Przy stanie zapalnym dziąseł nie można wszczepiać implantów, najpierw należy wyleczyć zapalenie dziąseł. Ekstrakcja zdrowych, a jedynie wadliwych ortodontycznie zębów i zastąpienie ich implantami nie jest dobrym rozwiązaniem. W takim przypadku leczeniem pierwszej kolejności jest leczenie ortodontyczne.

  Mgr Bożena Waluś

  Psycholog z Gliwic.

  Odpowiedziała na 144 pytania i otrzymała 18 podziękowań od użytkowników portalu WP abcZdrowie.

  Absolwentka psychologii na Uniwersytecie SWPS oraz czteroletniego podyplomowego szkolenia w nurcie poznawczo-behawioralnym w Warszawskim Centrum CBT EDU. Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.

  OCD (zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne) inaczej nerwica natręctw wymaga specjalistycznego leczenia psychiatrycznego (farmakoterapia) i/lub psychoterapia). Problem nieleczony będzie się pogłębiał, wymagana jest konsultacja psychiatryczna i ukierunkowane leczenie. Zaburzenia psychiczne tak, jak inne schorzenia, np. choroby serca, wymagają systematycznego leczenia specjalistycznego.

  Mgr Dorota Nowacka

  Psycholog z Gdańska.

  Odpowiedziała na 143 pytania i otrzymała 92 podziękowania od użytkowników portalu WP abcZdrowie.

  Absolwentka psychologii na Wydziale Zamiejscowym w Sopocie, Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz studiów podyplomowych na kierunku Psychologia Transportu na Uniwersytecie Gdańskim i Arteterapii w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Posiada uprawnienia do badań psychologicznych w zakresie psychologii transportu.

  Więź z rodzicem jest szczególnie ważna da dziecka przez pierwsze trzy lata jego życia. Warunkiem prawidłowego rozwoju emocjonalno-społecznego dziecka jest bezpieczne przywiązanie, relacja z rodzicem. W tym wieku trudno jest jeszcze dziecku bawić się z innymi dziećmi.

  Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

  Neurolog z Warszawy.

  Odpowiedziała na 120 pytań i otrzymała 151 podziękowań od użytkowników portalu WP abcZdrowie.

  Specjalista neurolog, absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie. Prowadzi gabinet prywatny oraz świadczy wizyty domowe na terenie Śródmieścia, Żoliborza,Bemowa i Bielan. Należy do Zarządu Polskiego Towarzystwa Bólów Głowy, International Headache Society, Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, European Neurological Society, European Headache Federation i American Academy of Neurology.

  Urazy kregosłupa szyjnego i niższych partii: piersiowego i lędźwiowego są niestety częstym skutkiem wypadków samochodowych z nagłym hamowaniem. Mechanizm tych urazów określa się jako"whiplash injury" czy "strzał z bicza". To jak skręcenie kostki. Długo odzywa się ból i inne dolegliwości; bóle i zawroty głowy, bóle karku i potylicy, często promieniujące do ramion i barków.

  Lek. Diana Kupczyńska

  Lekarz medycyny estetycznej z Wrocławia.

  Odpowiedziała na 108 pytań i otrzymała 84 podziękowania od użytkowników portalu WP abcZdrowie.

  Słuchacz Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej i Anti-Aging przy Polskim Towarzystwie Lekarskim. Do jej głównych zainteresowań zawodowych należy zarówno medycyna estetyczna, jak i ginekologia estetyczna oraz flebologia. Ukończyła kurs w zakresie nowoczesnej metody leczenia problemów z nietrzymaniem moczu oraz zespołem rozluźnienia pochwy IntimaLase i IncontiLase.

  Na blizny i przebarwienia potrądzikowe zalecam zazwyczaj serię zabiegów laserem co2. Jeśli problem jest ograniczony do przebarwień (raczej pojedyncze przypadki), pomocne mogą być peelingi lub seria zabiegów laserem typu q-switch.

  Dr n. med. Krzysztof Jach

  Laryngolog i chirurg plastyczny ze Szczecina.

  Odpowiedział na 107 pytań i otrzymał 159 podziękowań od użytkowników portalu WP abcZdrowie.

  Doktor nauk medycznych w zakresie laryngologii, absolwent Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Prowadzi Prywatną Klinikę Laryngologii i Chirurgii Estetycznej, która znajduje się przy Krasickiego 2A w Szczecinie. Należy do Niemieckiego Towarzystwa Chirurgów Głowy i Szyi.

  Dla ustalenia przyczyny zaburzenia połykania powinno być wykonane badanie rtg z nagraniem. Połykać należy pokarmy o jednorodnej konsystencji. Małymi porcjami. Głowa silnie przygięta. Nachylenie ku przodowi. Wcześniej silny wdech. Połykanie na wdechu. Natychmiast odkrztuszenie pozostałości kęsa.

  Marianna Hall

  Dietetyk z Warszawy.

  Odpowiedziała na 105 pytań i otrzymała 39 podziękowań od użytkowników portalu WP abcZdrowie.

  Dietetyk kliniczny dzieci i dorosłych. Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na Wydziale Nauki o Zdrowiu na kierunku Dietetyka. Założycielka Centrum Dietetyki Nutrado, które znajduje się przy ulicy Bobrowieckiej 9 w Akademickim Centrum Medycznym w Warszawie.

  Dieta po udarze powinna być dostosowana do aktualnego stanu pacjenta. Dieta powinna pokrywać zapotrzebowanie na energię i wszystkie składniki odżywcze. Należy rozważyć zmianę konsystencji posiłków jeśli pacjent ma trudności z przełykaniem. Żywienie po udarze jest zależne od etapu choroby i indywidualnych cech pacjenta. Zalecane są produkty dobrej jakości - pełnoziarniste zboża, orzechy, pestki, awokado, tłuste ryby oraz drób a także nieodłączny element prawidłowego żywienia, czyli warzywa i owoce. Z żywienia należy wykluczyć bądź ograniczyć produkty przetworzone - słodycze, dania typu fast food.

  Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

  Najbardziej pomocni lekarze i specjaliści – maj 2017
  Najbardziej pomocni lekarze i specjaliści – maj 2017
  Polecane dla Ciebie
  Komentarze
  Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
   Pomocni lekarze
   Szukaj innego lekarza