Trwa ładowanie...

Najbardziej pomocni lekarze i specjaliści – październik 2016

Avatar placeholder
15.07.2024 14:00
Najbardziej pomocni lekarze i specjaliści – październik 2016
Najbardziej pomocni lekarze i specjaliści – październik 2016

Zapraszamy do zapoznania się z raportem "Najbardziej pomocni lekarze i specjaliści – październik 2016", w którym znajdą Państwo sylwetki lekarzy i specjalistów współpracujących z serwisem WP abcZdrowie. Wymienieni w nim eksperci wyróżnili się największą aktywnością w październiku i tym samym rozwiali wątpliwości użytkowników zadających pytania w projekcie "Zapytaj lekarza".

Mgr Violetta Ruksza

Psycholog i psychoterapeuta z Gdańska.

 

Zobacz film: "Cukrzyca. Historia Mai"

W październiku odpowiedziała na 863 pytania i otrzymała 44 podziękowania od użytkowników.

Doświadczony psycholog kliniczny oraz psychoterapeuta. Absolwentka licznych staży i szkoleń. Prowadzi prywatny gabinet w Gdańsku oraz zajmuje się prowadzeniem kursu samorozwojego "Bliżej siebie", na którym pokazuje, jak nie uzależnić się od terapii.

Wiele osób pragnie pomóc partnerowi, czy komuś bliskiemu. Nie da się pomóc komuś, kto nie chce pomocy i/lub nie jest gotowy na zmianę.
 

Mgr Hanna Markiewicz

Psycholog z Żelechowa.

W październiku odpowiedziała na 269 pytań i otrzymała 229 podziękowań od użytkowników.

Absolwentka studiów psychologicznych o specjalizacji psychoprofilaktyka i pomoc psychologiczna oraz Pedagogicznego Studium Kwalifikacyjnego. Aktualnie uczęszcza na studia podyplomowe na kierunku "Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka z autyzmem i innymi zaburzeniami rozwojowymi". Specjalizuje się w psychoprofilaktyce i pomocy psychologicznej.

Problemy ze snem, z kontrolowaniem emocji
i napady złości są reakcją obronną ludzkiej psychiki
na lęk czy traumatyczne przeżycie. Źródłem problemów z kontrolowaniem emocji mogą być przykre doświadczenia z przeszłości.
 

Dr n. med. Sławomir Kaczmarek

Chirurg z Kalisza.

W październiku odpowiedział na 259 pytań użytkowników i otrzymał 103 podziękowania.

Specjalizuje się w chirurgii ogólnej i chirurgii naczyń. Jest właścicielem firmy Medica Trend w Kaliszu, wiceprezesem Kaliskiego Towarzystwa Lekarskiego oraz członkiem Zarządu Kaliskiego Towarzystwa Lekarskiego. Wziął udział w ponad 200 zjazdach, konferencjach i kongresach naukowych zarówno w kraju, jak i za granicą.

Zmiany miażdżycowe w tętnicach wieńcowych z przewlekłą niedokrwienną konsekwencją w mięśniu sercowym objawiają się uszkodzeniami samego mięśnia w postaci zwyrodnień włókien mięśniowych i substancji miedzykomorkowej. To wszystko powoduje spadek wydolności serca jako pompy.
 

Lek. Zbigniew Żurawski

Chirurg i onkolog z Warszawy.

W październiku odpowiedział na 233 pytania i otrzymał 136 podziękowań od użytkowników.

Jest specjalistą dermatoskopowej oceny zmian skórnych. Posiada doświadczenie w profesjonalnym wycinaniu zmian, a także diagnostyce i leczeniu czerniaka. Pacjentów przyjmuje w Polskiej Fundacji Europejskiej Szkoły Onkologii w Warszawie.

Rozpoznanie raka prostaty stawia się na podstawie badania mikroskopowego materiału z biopsji gruczołu, wykonanej w uzasadnionych przypadkach (tzn. gdy są podejrzenia na podstawie badania przez urologa i badań dodatkowych np.USG). Sam poziom PSA nie może być podstawą rozpoznania.
 

Dr Anita Rawa-Kochanowska

Psycholog z Lublina.

W październiku odpowiedziała na 208 pytań i otrzymała 21 podziękowań od użytkowników.

Absolwentka studiów psychologicznych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie z tytułem doktora nauk humanistycznych w zakresie psychologii. Terapeutka Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach. Przyjmuje nie tylko dzieci i młodzież, ale również osoby dorosłe, pary i rodziny.

Dwuipółletnie dzieci zazwyczaj charakteryzuje wysoki poziom energii. Z kolei duży, a nawet bardzo duży poziom energii nie oznacza od razu ADHD, zwłaszcza jeśli dziecko potrafi się skupić.
 

Dr n. med. Krzysztof Jach

Laryngolog i chirurg plastyczny ze Szczecina.

W październiku odpowiedział na 162 pytania i otrzymał 104 podziękowania od użytkowników.

Absolwent Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Stale prowadzi wykłady dotyczące laryngologii oraz chirurgii estetycznej. Jest autorem licznych publikacji naukowych i popularnonaukowych. Należy do Niemieckiego Towarzystwa Chirurgów Głowy i Szyi.

Jeżeli zapalenie zatok trwa ponad miesiąc to określane jest jako przewlekłe. Konieczna jest wówczas tomografia. Samo stosowanie antybiotyków nie jest wskazane.

Lek. Tomasz Kowalczyk

Ortopeda z Przeworska.

W październiku odpowiedział na 140 pytań i otrzymał 143 podziękowania od użytkowników.

Specjalista z dziedziny ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Kierownik oddziału urazowo-ortopedycznego w szpitalu znajdującym się w Przeworsku. Udziela konsultacji w zakresie urazów sportowych, rekonstrukcji więzadeł kolana oraz orzeczeń w celu odszkodowania po wypadku.

Punkcję wykonuje się zawsze, kiedy trzeba, bez patrzenia w kalendarz. Trzeba natomiast sprawdzić, dlaczego zabiegi są konieczne, wykonując artroskopię.
 

Lek. Łukasz Wroński

Internista z Pabianic.

W październiku odpowiedział na 134 pytania i otrzymał 130 podziękowań od użytkowników.

Jest absolwentem Akademii Medycznej w Łodzi. Specjalista z dziedziny chorób wewnętrznych. Pacjentów przyjmuje w Poradni Zdrowia Rodzinnego "Eskulap", która mieści się w Pabianicach.

Nie powinno stosować się Gripexu w zaburzeniach rytmu serca. Może dojść do nasilenia zaburzeń rytmu serca.
 

Lek. Tomasz Stawski

Chirurg z Jaworzna.

W październiku odpowiedział na 125 pytań i uzyskał 231 podziękowań od użytkowników.

Specjalista w dziedzinie chirurgii ogólnej i doktorant Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Ukończył kursy z zakresu USG Doppler, plastyki przepuklin (z wszczepami) oraz szkolenia z chirurgii małoinwazyjnej.

Jeśli przepuklina jest niewielka można ją zoperować w znieczuleniu miejscowym. Wszystko zależy od wielkości przepukliny. Duża przepuklina musi zostać zoperowana w znieczuleniu ogólnym, a niewydolność oddechowa może być przeciwwskazaniem do takiego znieczulenia.

 

Lek. Izabela Lenartowicz

Lekarz medycyny estetycznej z Katowic.

W październiku odpowiedziała na 122 pytania i otrzymała 56 podziękowań od użytkowników.

Certyfikowany specjalista z zakresy medycyny estetycznej, absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Od roku 2006 prowadzi własną Klinikę Medycyny Estetycznej Med Estetica. Należy do Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.

Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
 

Mgr Magdalena Golicz

Psycholog i psychoterapeuta z Chorzowa.

W październiku odpowiedziała na 120 pytań i otrzymała 54 podziękowania.

Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończyła studium arteterapiii oraz liczne kursy i staże. Obecnie prowadzi prywatną praktykę w Chorzowie.

Objawami depresji sa także wycofanie z aktywności, obojetność, spadek libido i emocjonalności. Dlatego decyzje (np. o rozstaniu) warto podejmować po ustapieniu choroby. W przeciwnym wypadku trudno będzie rozdzielić, czy wynikały one z objawów chorobowych czy realnych trudności w związku.
 

Lek. dent. Konrad Rutkowski

Stomatolog z Poznania.

W październiku odpowiedział na 115 pytań i otrzymał 38 podziękowań.

Specjalista w zakresie stomatologii zachowawczej, protetyki oraz chirurgii stomatologicznej. Opiekuje się początkującymi studentami stomatologii, a także prowadzi specjalizację z chirurgii stomatologicznej.

Metoda Beyond jest całkowicie bezpieczne dla pacjenta i nie niszczy struktury zębów. Aby znacząco poprawić estetykę swojego uśmiechu wystarczy tylko jedna wizyta, bowiem wykonanie profesjonalnego zabiegu wybielania w gabinecie stomatologicznym trwa około 30 – 60 minut. Efekt jest zatem natychmiastowy.
 

Mgr Piotr Jan Antoniak

Psycholog z Warszawy.

W październiku odpowiedział na 108 pytań i otrzymał 38 podziękowań od użytkowników.

Psycholog kliniczny posiadający certyfikat Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Przez 9 lat pracował w charakterze terapeuty uzależnień, a przez 18 lat udzielał konsultacji osobom, które doświadczały przemocy w rodzinie.

Często internet daje złudzenie bezpiecznej możliwości nawiązywania kontaktów. Jednak ten rodzaj komunikacji może skłaniać, żeby chcąc kogoś sobą zaciekawić nieco "podkoloryzować" informacje o sobie.
 

Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Neurolog z Warszawy.

Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie specjalizująca się w dziedzinie neurologii. Jest autorką licznych publikacji naukowych. Jest ekspertem w leczeniu bólów głowy, migreny, klasterowego bólu głowy oraz bólu przewlekłego. Należy do Polskiego Towarzystwa Neurologicznego.

Mdłości i potliwość to objawy autonomiczne, które czesto towarzyszą zawrotom głowy i mdłościom. Częściej pojawiają się w upalną pogodę lub przy odwodnieniu. Wskazana jest wówczas pełna konsultacja specjalistyczna.
 

 

 

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze