Trwa ładowanie...

Najbardziej pomocni lekarze i specjaliści – wrzesień 2016

Zachęcamy do zapoznania się z raportem „Najbardziej pomocni lekarze i specjaliści – wrzesień 2016”. Zamieszone zostały w nim sylwetki ekspertów, którzy w ostatnim miesiącu wykazali się największą aktywnością w projekcie pytań do lekarzy, udzielając odpowiedzi na największą ilość pytań użytkowników portalu WP abcZdrowie i uzyskując największą liczbę podziękowań. W tym gronie znaleźli się lekarze i specjaliści pomagający użytkownikom w kwestiach związanych ze zdrowiem, medycyną, dietetyką, psychologią oraz zdrowym trybem życia.

spis treści

  Mgr Violetta Ruksza

  Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czym jest ból?"

  Psycholog z Gdańska.

  We wrześniu udzieliła odpowiedzi na 167 pytań i uzyskała 23 podziękowania od użytkowników.

  Psycholog z wieloletnim doświadczeniem, specjalista w zakresie rozwoju osobistego. Ukończyła liczne staże kliniczne oraz szkolenia, stale podnosząc swoje kwalifikacje. Prowadzi terapię indywidualną, warsztaty terapeutyczne oraz rozwojowe, integrując wybrane metody w zależności od potrzeb konkretnej osoby.

  Na początek, należy samemu wziąć odpowiedzialność za swoje życie i swoje choroby. Ostatnio dużo mówi się o epigenetyce. Prawie wszystko, co jest w nas (w naszym ciele) zapisane, możemy uaktywnić lub dezaktywować i to zależy już tylko od naszej świadomości i od naszego działania. Dziś mamy już narzędzia, które w prosty sposób nam pomogą (np. Life Flow Therapy).

  Lek. Łukasz Wroński

  Internista z Pabianic.

  We wrześniu udzielił odpowiedzi na 136 na pytań i uzyskał 119 podziękowań od użytkowników.

  Absolwent Akademii Medycznej w Łodzi. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy jako lekarz chorób wewnętrznych. Od 2003 roku pracuje jako lekarz rodzinny w Poradni Zdrowia Rodzinnego „Eskulap”, najszybciej rozwijającej się poradni na terenie Pabianic.

  Helicobacter pylorii jest bakterią trudną do zwalczenia. Dlatego też stosuje się dwa antybiotyki jednocześnie, przez 10 do 14 dni. Można używać tabletki jedno-czasowo. Sama terapia i działania niepożądane antybiotyków mogą źle wpływać na dolegliwości żołądkowe. Jeśli uda się wytruć bakterię, po pewnym czasie nastąpi poprawa.

  Lek. Izabela Lenartowicz

  Lekarz medycyny estetycznej z Katowic.

  We wrześniu udzieliła odpowiedzi na 129 pytań i uzyskała 38 podziękowań od użytkowników.

  Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Interesuje się możliwością przeciwdziałania procesom starzenia skóry i jej odpowiednią pielęgnacją. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej Med Estetica w Katowicach.

  Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry. Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

  Mgr Anna Ingarden

  Psycholog z Krakowa.

  We wrześniu udzieliła odpowiedzi na 117 pytań i uzyskała 17 podziękowań od użytkowników.

  Absolwentka psychologicznych studiów magisterskich na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie ze specjalizacją Psychologii Klinicznej oraz Psychologii Sportu. Pracuje wykorzystując głównie umiejętności i techniki należące do poznawczo-behawioralnego nurtu psychologii i psychoterapii. Zajmuję się konsultacją, diagnozą oraz terapią osób dorosłych, ale również młodzieży szkolnej.

  Generalnie leki podawane przez psychiatrów mają za zadanie stabilizować organizm - emocje, minimalizować napięcie itd. Te leki są przepisywane w wypadku zaburzeń lękowych. Ale należy zwrócić uwagę na to, że one jedynie stabilizują działając na objawy. Nie dotykają sedna problemu, czyli jego źródła. Tym zajmuje się psychoterapia - znaduje źródło, omawia i niweluje. Dzięki temu to psychoterapia, a nie farmakoterapia, przynosi długotrwałe efekty i w wypadku zakończenia terapii jest mniejsze ryzyk nawrotu.

  Mgr Katarzyna Bilnik-Barańska

  Psycholog z Katowic.

  We wrześniu udzieliła odpowiedzi na 108 pytań i uzyskała 22 podziękowania od użytkowników.

  Dyplomowany psycholog i coach, absolwentka Uniwersytetu SWPS oraz Szkoły Coachów i Trenerów Grupy TROP. Prowadzi terapię indywidualną osób dorosłych, par i małżeństw oraz interwencję kryzysową. Oferuje również pomoc psychologiczną kobietom w okresie okołoporodowym, borykającym się z problemami donoszenia ciąży, wadami płodu i depresją poporodową.

  Dużo zależy od tego czy osoba chora na schizofrenię jest w trakcie leczenia oraz w jakim stadium choroby się znajduje. Wiele osób, które stale i regularnie przyjmują leki, funkcjonuje zupełnie normalnie. Nie ma wtedy powodu, by im nie wierzyć. Jednak w sytuacji, kiedy osoba chora, jest w okresie aktywności swojej choroby, faktycznie może być tak, że konfabuluje i nie mówi prawdy. Z reguły dlatego, że sama wierzy w to, co mówi i czuje.

  Lek. dent Tomasz Łukasik

  Stomatolog z Katowic.

  We wrześniu udzielił odpowiedzi na 100 pytań i uzyskał 28 podziękowań od użytkowników.

  Absolwent Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Odbył staż w jednej z najnowocześniejszych klinik stomatologicznych we Wrocławiu. Stale podnosi swoje kwalifikacje w zakresie chirurgii i implantologii, uczestnicząc w międzynarodowych szkoleniach. Jest członkiem Rady Fundatorów Fundacji Be Active Dentist.

  Niestety, w przypadku ukruszenia zęba nie jesteśmy w stanie sami sobie go zaopatrzyć w domu ani w żaden sposób zabezpieczyć. Należy udać się jak najszybciej do stomatologa, ponieważ jeśli będziemy zwlekać może robić nam się stan zapalny dziąsła, postępować próchnica, a jeśli ząb wcześniej nie był leczony kanałowo zwiększa się ryzyko stanu zapalnego miazgi.

  Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

  Najbardziej pomocni lekarze i specjaliści – wrzesień 2016
  Najbardziej pomocni lekarze i specjaliści – wrzesień 2016
  Polecane dla Ciebie
  Komentarze
  Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
   Pomocni lekarze
   Szukaj innego lekarza