Trwa ładowanie...

Pigułka z mikrochipem

Często zdarza się, że chory nie przestrzega zaleceń lekarskich, przerywa leczenie przed końcem kuracji lub przyjmuje leki nieregularnie. Innowacyjna pigułka z mikrochipem pozwoli lekarzowi mieć lepszą kontrolę nad przebiegiem kuracji pacjenta...

spis treści

1. Działanie pigułki z mikrochipem

Inteligentna tabletka to normalna dawka leku z dołączonym mikrochipem. Do jego uaktywnienia dochodzi po połknięciu tabletki w wyniku kontaktu mikrochipa z kwasami żołądkowymi. Następnie mikrochip wysyła sygnały rejestrowane przez plasterek, który pacjent nosi przymocowany do skóry lub ubrania, a stamtąd odbiera go urządzenie rejestrujące – może to być komputer lekarza. Dzięki mikrochipowi lekarz może się dowiedzieć o jakiej porze pacjent przyjął lek i jaką dawkę zastosował.

Zobacz film: "Dlaczego warto wykonywać badania profilaktyczne?"

2. Przyszłość pigułki z mikrochipem

Firma planująca rozpoczęcie produkcji pigułek z mikrochipem pragnie przetestować ich działanie w lekach dla osób, które przeszły przeszczepy. Dla nich szczególnie ważne jest przestrzeganie zaleceń lekarskich i regularne przyjmowanie leków. Jeśli testy się powiodą, więcej lekarstw zostanie wzbogaconych o mikrochipy. Być może uda się również zastosować pigułki z mikrochipami do monitorowania funkcji życiowych chorych, w tym akcji serca i temperatury.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Pigułka z mikrochipem
Pigułka z mikrochipem
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza