Pigułka z mikrochipem
Często zdarza się, że chory nie przestrzega zaleceń lekarskich, przerywa leczenie przed końcem kuracji lub przyjmuje leki nieregularnie. Innowacyjna pigułka z mikrochipem pozwoli lekarzowi mieć lepszą kontrolę nad przebiegiem kuracji pacjenta...
1. Działanie pigułki z mikrochipem
Inteligentna tabletka to normalna dawka leku z dołączonym mikrochipem. Do jego uaktywnienia dochodzi po połknięciu tabletki w wyniku kontaktu mikrochipa z kwasami żołądkowymi. Następnie mikrochip wysyła sygnały rejestrowane przez plasterek, który pacjent nosi przymocowany do skóry lub ubrania, a stamtąd odbiera go urządzenie rejestrujące – może to być komputer lekarza. Dzięki mikrochipowi lekarz może się dowiedzieć o jakiej porze pacjent przyjął lek i jaką dawkę zastosował.
2. Przyszłość pigułki z mikrochipem
Firma planująca rozpoczęcie produkcji pigułek z mikrochipem pragnie przetestować ich działanie w lekach dla osób, które przeszły przeszczepy. Dla nich szczególnie ważne jest przestrzeganie zaleceń lekarskich i regularne przyjmowanie leków. Jeśli testy się powiodą, więcej lekarstw zostanie wzbogaconych o mikrochipy. Być może uda się również zastosować pigułki z mikrochipami do monitorowania funkcji życiowych chorych, w tym akcji serca i temperatury.
Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.