Trwa ładowanie...

​Popularna zasypka wycofana z obrotu

 Katarzyna Krupka
17.12.2015 14:53
​Popularna zasypka wycofana z obrotu
​Popularna zasypka wycofana z obrotu (Zdjęcie stóp / Shutterstock)

Główny Inspektorat Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju produktu leczniczego Antypot (Acidum boricum + Acidum sallcylicum).

1. Powody wycofania

Z obrotu została wycofana seria preparatu o numerze 20150622 z datą ważności 22.06.2017. Decyzja została podjęta 16 grudnia br. po wpłynięciu do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego wyników badań przeprowadzonych w Narodowym Instytucie Leków.

Preparat Antypot został wycofany ze sprzedaży ze względu na przekroczenie wymagań produktu dotyczącego parametru stopnia sproszkowania. Podmiotem odpowiedzialnym jest Zakład Produkcyjno-Usługowy FARKO s.c.

2. Do stóp

Antypot to popularna zasypka do stóp. Jak podają informacje zawarte w ulotce produktu, Antypot jest stosowany w przypadku nadmiernej potliwości skóry stóp, zwłaszcza z towarzyszącym jej nieprzyjemnym zapachem rozkładającego się potu. Lek stosuje się wyłącznie zewnętrznie – po umyciu i dokładnym wysuszeniu stóp.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze