Trwa ładowanie...

​Popularna zasypka wycofana z obrotu

Główny Inspektorat Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju produktu leczniczego Antypot (Acidum boricum + Acidum sallcylicum).

1. Powody wycofania

Z obrotu została wycofana seria preparatu o numerze 20150622 z datą ważności 22.06.2017. Decyzja została podjęta 16 grudnia br. po wpłynięciu do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego wyników badań przeprowadzonych w Narodowym Instytucie Leków.

Preparat Antypot został wycofany ze sprzedaży ze względu na przekroczenie wymagań produktu dotyczącego parametru stopnia sproszkowania. Podmiotem odpowiedzialnym jest Zakład Produkcyjno-Usługowy FARKO s.c.

Zobacz film: "Dlaczego warto wykonywać badania profilaktyczne?"

2. Do stóp

Antypot to popularna zasypka do stóp. Jak podają informacje zawarte w ulotce produktu, Antypot jest stosowany w przypadku nadmiernej potliwości skóry stóp, zwłaszcza z towarzyszącym jej nieprzyjemnym zapachem rozkładającego się potu. Lek stosuje się wyłącznie zewnętrznie – po umyciu i dokładnym wysuszeniu stóp.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza