Trwa ładowanie...

Praca biurowa – praca najlżejsza. To pozory!

Materiał prasowy

70 % osób czynnych zawodowo w Polsce pracuje w pozycji siedzącej. Na krześle za biurkiem spędzamy w sumie 10 lat. Praca biurowa postrzegana jest jako najlżejsza. Nic bardziej mylnego. To pozory. Lista chorób oraz przypadłości, która związana jest z długim i codziennym siedzeniem nie jest krótka. Hemoroidy, żylaki, nadciśnienie, cukrzyca typu 2, zwyrodnienia kręgosłupa, alergia skórna, suchość oka, cieśń nadgarstka to tylko niektóre z nich.

Siedzący tryb życia może być przyczyną wielu nieprzyjemnych dolegliwości. Każdego dnia spędzasz dziesiątki minut w samochodzie lub komunikacji miejskiej, później w pracy przez wiele godzin siedzisz za biurkiem, by w końcu przyjść do domu i zrelaksować się przed TV … siedząc. Lenistwo, wygodnictwo, brak czasu – zawsze znajdziesz wymówkę, aby jeszcze trochę posiedzieć.

1. Siedząca praca szkodzi

Dłużej nie wysiedzisz. Ciągle się kręcisz, wszystkie miejsca są tak samo niewygodne. Okazuje się, że nie jest to wina fotela, czy krzesła - problem tkwi w Twoim własnym siedzeniu! Jeśli boli, piecze, swędzi to najprawdopodobniej hemoroidy dają o sobie znać. Pozostając dłuższy czas w jednej pozycji uciskasz okolice odbytu, przez co krążenie krwi zostaje zaburzone. Zaczynają tworzyć się żylaki, które wywołują świąd, pieczenie i krwawienie z okolic odbytu.

Zobacz film: "Podstawowe badania, jakie powinna wykonać każda kobieta"

2. Jak sobie pomóc?

Choroba hemoroidalna to bolesny i wstydliwy problem. Nie przesiedź swojej szansy na zdrowie. Pamiętaj że, odpowiednia terapia, wprowadzenie zmian w planie odżywiania i codziennym jadłospisie, przyjmowanie większej ilości płynów, aktywność fizyczna mogą poprawić Twój stan zdrowia zmniejszając tym samym objawy choroby hemoroidalnej. Pomocne będą też delikatne preparaty roślinne, które zniwelują działanie leniwych jelit, łagodnie przeczyszczając. Stan zapalny oraz dolegliwości spowodowane hemoroidami pomogą złagodzić natomiast maści i czopki, leki dostępne bez recepty takie jak np. Ruskorex. Preparat ten działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo zmniejszając nasilenie przykrych objawów.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Do grupy leków wydawanych bez recepty, stosowanych w leczeniu choroby hemoroidalnej należy Ruskorex, firmy Angelini Pharma Polska. Z myślą o różnorodnych potrzebach pacjentów, lek ten występuje w postaci maści i czopków. Produkt posiada unikalne połączenie dwóch substancji czynnych: ruskogeniny (działanie przeciwzapalne, uszczelniające naczynia krwionośne) i chlorowodorku tetrakainy (działanie znieczulające). Dzięki takim składnikom Ruskorex leczy objawy choroby hemoroidalnej.

Ruskogenina działa przeciwzapalnie, uszczelniająco, przeciwobrzękowo i ściągająco. Jest to naturalna substancja z rośliny śródziemnomorskiej – ruszczyka kolczastego. Ma właściwości wzmacniające i uszczelnia naczynia krwionośne oraz zapobiega nadmiernemu ich poszerzaniu.

Druga substancja aktywna Ruskorexu to chlorowodorek tetrakainy jest lekiem silnie znieczulającym, przynoszącym ulgę nawet do 2 godziny. Substancja ta nie podrażnia tkanek, dzięki czemu jest bezpieczna i komfortowa w użytkowaniu.

RUSKOREX:

 • Silne miejscowe znieczulenie;
 • Nie podrażnia tkanek;
 • Działa do 2 godzin;
 • W postaci czopków i maści;
Ruskorex
Ruskorex

Sugerowana cena ok.: Ruskorex czopki 10 sztuk –30,50 zł; Ruskorex maść 40g – 30,40 zł

Podmiot odpowiedzialny: Angelini Pharma Polska

Produkt leczniczy wydawany bez przepisu lekarza - OTC

Informacja o leku (na podstawie ChPL)

 1. NAZWA WŁASNA PRODUKTU LECZNICZEGO RUSKOREX, (10 mg + 10 mg)/g, maść, RUSKOREX, (25 mg+25 mg)/2 g, czopki
 2. SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY SUBSTANCJI CZYNNYCH Jeden gram maści zawiera: 10 mg ruskogeniny (Ruscogenin) i 10 mg tetrakainy chlorowodorku (Tetracainum hydrochloridum) Jeden czopek zawiera: 0,025 g ruskogenin (Ruscogenin) i 0,025 g tetrakainy chlorowodorku (Tetracainum hydrochloridum)
 3. POSTAĆ FARMACEUTYCZNA: maść lub czopki
 4. WSKAZANIA DO STOSOWANIA: Objawy bólu i świądu w okolicy odbytu, stany zapalne błony śluzowej odbytnicy, zapalenie zakrzepowe guzków krwawniczych, łagodzenie świądu odbytu występującego z innych przyczyn. Leczenie uzupełniające po zabiegach chirurgicznych przetok okołoodbytniczych i guzków krwawniczych.
 5. PRZECIWWSKAZANIA: Nadwrażliwość na ruskogeninę, tetrakainę lub którąkolwiek substancję pomocniczą.
 6. PODMIOT ODPOWIEDZIALNY Angelini Pharma Polska Sp. z o.o. ul. Podleśna 83 05-55 Łazy tel.: (22)7028200, fax: (22) 7028202

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Pomocni lekarze
  Szukaj innego lekarza