Trwa ładowanie...

Pyszny sposób na zwyrodnienie stawów kolan

Avatar placeholder
19.08.2019 14:32
Pyszny sposób na zwyrodnienie stawów kolan
Pyszny sposób na zwyrodnienie stawów kolan

Z biegiem lat chrząstka, która amortyzuje stawy kolanowe, zużywa się, pozostawiając kości boleśnie ocierające się o siebie, to właśnie nazywamy chorobą zwyrodnieniową stawu kolanowego.

Okazuje się, że dla osób cierpiących na tę chorobę istnieje całkiem "smaczny” ratunek.

Według nowych badań pewien owoc, którym zajadamy się sezonowo, potrafi naturalnie złagodzić ból spowodowany zwyrodnieniem, a nawet w niektórych przypadkach cofnąć zwyrodnienie zależności od stanu.

A mowa o truskawkach!

W badaniu z Oklahomy grupa osób z chorobą zwyrodnieniową stawu kolanowego została losowo podzielona na dwie części. Każdego dnia przez trzy miesiące pierwsza połowa grupy jadła sproszkowany ekstrakt z truskawek, który odpowiadał około jednej czwartej szklanki lub niewielkiej garści świeżych owoców. Druga połowa spożywała aromat truskawkowy bez naturalnych owoców.

Badanie dowiodło, że pierwsza połowa, której podawano ekstrakt z prawdziwych truskawek zauważyła poprawę stanu kolan. Bez względu na to, czy ból kolan był stały, czy pojawiał się i znikał, badani zgłaszali znaczną REDUKCJĘ bólu.

Co więcej, wskaźnik zaniku chrząstki zmalał, co sugeruje, że owoce mogą faktycznie pomóc zachować amortyzację i chronić kolana.

Okazuje się, że zawarte w truskawkach związki przeciwzapalne mogą zapobiegać oksydacyjnemu uszkodzeniu chrząstki - co potwierdza fakt, że biomarkery stanu zapalnego osób jedzących truskawki również gwałtownie spadły.

Owoce te mają jeszcze inne zalety.

Posiadają dużą ilość błonnika, a wcześniejsze badania dowiodły, że dieta bogata w błonnik również chroni chrząstki i może spowolnić rozwój choroby zwyrodnieniowej.

Ponadto spożywanie truskawek może zmniejszać ryzyko zawału serca i udaru mózgu… a nawet pomaga zapobiegać niektórym rodzajom nowotworów.

Może warto zamiast pudełka tabletek przeciwbólowych, sięgnąć po miseczkę truskawek.

Są to co prawa owoce sezonowe, ale w niektórych sklepach można je znaleźć przez cały rok. Ważne, aby wybierać truskawki ekologiczne niezawierające pestycydów.

Trzymaj się z natomiast z dala od smakołyków o smaku truskawkowym, które oprócz smaku nie mają nic wspólnego z naturalnymi owocami.

Artykuł Sponsorowany

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze