Trwa ładowanie...

Sensacyjne doniesienia dotyczące leczenia raka piersi. Jest nadzieja, kobiety będą żyły dłużej!

Raport zaprezentowany na kongresie Europejskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej zawiera niezwykle istotne informacje dla kobiet chorych na HER2 dodatniego raka piersi. Nowy lek – pertuzumab jest niezwykle skuteczny w walce z tą jedną z najgroźniejszych i najbardziej agresywnych postaci nowotworu. Specyfik, podawany wraz z trastuzumabem oraz klasyczną chemioterapią, może przedłużyć życie pacjentek nawet o 1,5 roku! Zostało to potwierdzone w badaniach programu CLEOPATRA, w których wzięło udział ponad 800 kobiet z całego świata. Wyniki były ogromnym zaskoczeniem dla naukowców.

Zobacz film: "Choroby serca najczęstszą przyczyną zgonów Polaków"

Nowy lek dostępny jest już w wielu krajach Unii Europejskiej oraz w Stanach Zjednoczonych. Niestety, w Polsce nie jest jeszcze refundowany. Wciąż czekamy na decyzję Ministerstwa Zdrowia.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.