Trwa ładowanie...

Spędzała 2 godziny robiąc makijaż. Bała się, że ktoś zobaczy jej twarz

Avatar placeholder
03.05.2022 14:32
Abigail Collins chce wspierać inne osoby walczące z ciężkimi postaciami trądziku
Abigail Collins chce wspierać inne osoby walczące z ciężkimi postaciami trądziku (Instagram)

Studentka z Glasgow, Abigail Collins, nie chciała nikomu pokazywać swojej twarzy. Każdego dnia poświęcała więc dwie godziny na zrobienie makijażu. Przyczyną jest niezwykle silny trądzik.

spis treści

1. Wszystko przez trądzik torbielowaty

Abigail Collins ma 19 lat. Cierpi na wyjątkowo ciężką i nieestetyczną postać trądziku na twarzy.

Odkąd skończyła 10 lat, trądzik torbielowaty komplikuje jej życie na każdej płaszczyźnie. Ostatnie 5 lat to prawdziwy koszmar.

Zobacz film: "Odstawienie nabiału – antidotum na trądzik?"

Jako uczennica Abigail często spóźniała się na lekcje. Nie chciała wychodzić z domu, dopóki gruba warstwa makijażu nie pokryła szpecących zmian, pryszczy i przebarwień.

Wyświetl ten post na Instagramie.

❗️ TEXTURE ❗️ Without fail I would edit this to get rid of my bumps and texture to try and make everyone think I had flawless skin when in reality - I don’t. For me, my skin is very bad on the lower portion of my face. from my eyes down in the very centre of my face it is genuinely like the alps. The amount of texture and spots that occur there is unreal. The most annoying thing is the spots that never seem to disappear or the ones that only get bigger and bigger. I absolutely hate when people constantly stare and whisper in public places about my skin or the people that offer their opinions and tips on things that they think would help 🙄. If I had a pound for every time someone suggests some miracle product from lush I would be a millionaire! But let’s be real, texture is not the worst thing in the world at all and I’m very grateful that this is all I get. • • • • #cysticacne #acne #acnescars #acneproblems #acnecoverage #adultacne #acneskin #hormonalacne #acnepositivity #acneprone #acnecommunity #pcos #pcoscommunity #pcossucks #skinpositivity

Post udostępniony przez abi (@abis_acne)

Nałożenie podkładu i korektora zajmowało jej nawet dwie godziny każdego dnia.

Abigail przyznaje, że czasy szkolne wspomina bardzo źle. Była wyszydzana z powodu wyglądu. Miała niewielu przyjaciół.

Dla młodej kobiety to problem nie tylko estetyczny. Abigail nie umawia się z mężczyznami. Nie chce, żeby zobaczyli, jak naprawdę wygląda. Boi się też oskarżeń o oszukiwanie w kwestii aparycji.

7 zaskakujących domowych sposobów na trądzik
7 zaskakujących domowych sposobów na trądzik [7 zdjęć]

W zielonej herbacie zawarte są silne przeciwutleniacze, które wykazują działanie antybakteryjne. Wystarczy,

zobacz galerię

Jednak na studiach Abigail uznała, że czas uwolnić się od grubej warstwy makijażu. Nie miała już tyle wolnego czasu, aby móc pozwolić sobie na spędzanie wielu godzin przed lustrem. Studentka zauważyła też, że coraz mniej osób skupia się na jej wyglądzie.

Chociaż lata prześladowań przez rówieśników spowodowały szereg kompleksów, na drugim roku studiów zdecydowała, że nie ma to dla niej takiego znaczenia jak kiedyś.

Przez lata Abigail ukrywała swoją twarz
Przez lata Abigail ukrywała swoją twarz (Instagram)

Abigail postanowiła odważnie pokazywać swoją twarz. Chociaż dotychczas wypróbowane sposoby leczenia trądziku niestety zawodzą, teraz tylko na większe wyjścia używa makijażu.

Na Istagramie publikuje swoje zdjęcia bez makijażu i bez retuszu. Chce w ten sposób wesprzeć inne osoby w podobnej sytuacji.

Dziś Abigail na swoim Instagramie publikuje zdjęcia bez grubej warstwy makijażu
Dziś Abigail na swoim Instagramie publikuje zdjęcia bez grubej warstwy makijażu (Instagram)

Dziewczyna przyznaje, że przez internet poznała osoby, których skóra również jest daleka od doskonałości. Dzięki temu czuje się mniej samotna i może porozmawiać z ludźmi, którzy rozumieją jej problem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze