Trwa ładowanie...

Traumon - co to jest i jakie działanie wykazuje, wskazania, przeciwwskazania, działania niepożądane, środki ostrożności, dawkowanie

Traumon żel jest popularnym niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym, stosowanym w reumatologii i ortopedii. Przeciwbólowe działanie leku łagodzi objawy tępych urazów, chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa, dolegliwości bólowych kolana oraz barku. Można go stosować również w przypadku nadwyrężonych mięśni czy stawów. Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Traumon?

spis treści

1. Co to jest Traumon i jakie działanie wykazuje?

Traumon żel to niesteroidowy lek przeciwzapalny, wykazujący działanie przeciwbólowe. Substancją czynną zawartą w leku Traumon jest etofenamat. W 1 g żelu znajduje się 100 mg Etofenamatum. Substancją pomocniczą leku jest glikol propylenowy.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czy warto wykonywać badania profilaktyczne?"

Preparat leczniczy Traumon znajduje zastosowanie w reumatologii i ortopedii. Łagodzi objawy chorób zwyrodnieniowych, reumatyzmu, stłuczeń, a także dolegliwości bólowych w okolicy krzyżowo-lędźwiowej.

Zobacz także:

2. Wskazania do stosowania preparatu Traumon

Traumon żel jest lekiem, który działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Producent preparatu zaleca stosowanie leku w przypadku następujących dolegliwości:

3. Przeciwwskazania do stosowania leku Traumon

Traumon żel nie powinien być stosowany przez osoby uczulone na etofenamat, kwas flufenamowy oraz niesteroidowe leki przeciwzapalne. Przeciwwskazaniem do stosowania leku jest również nadwrażliwość na którąkolwiek z substancji pomocniczych.

Traumon nie jest przeznaczony dla młodych pacjentów, dlatego nie powinien być stosowany przez dzieci oraz młodzież. Preparat nie jest również wskazany dla kobiet w trzecim trymestrze ciąży.

4. Działania niepożądane

Stosowanie żelu Traumon może u niektórych pacjentów powodować działania niepożądane. W składzie leku znajduje się glikol propylenowy, który u niektórych pacjentów może wywoływać podrażnienie i zaczerwienienie skóry. Wśród innych skutków ubocznych wyróżnia się:

5. Środki ostrożności

Aplikując żel Traumon należy pamiętać o tym, by unikać kontaktu z oczami i błonami śluzowymi. Preparatu nie powinno się aplikować na skórę uszkodzoną czy poparzoną. Nie zaleca się stosowania leku u osób, które borykają się z wypryskowymi zmianami zapalnymi. W trakcie stosowania leku Traumon nie należy eksponować leczonych miejsc na światło słoneczne. Bezwzględnie nie należy również korzystać z solarium.

Osoby chorujące na katar sienny, polipy nosa, astmę, przewlekłą infekcję dróg oddechowych powinny zasięgnąć opinii lekarza przed zastosowaniem preparatu Traumon żel.

6. Dawkowanie leku Traumon

Produkt leczniczy Traumon należy stosować od 3 do 4 razy w ciągu doby. W jaki sposób należy aplikować żel? Pasek długości 5 do 10 cm (jest to około 1,7 do 3,3 g) żelu leczniczego wsmarować w skórę do całkowitego wyschnięcia. Ilość żelu należy dostosować do wielkości miejsca chorobowo zmienionego.

Koniecznie przeczytaj

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza