Trwa ładowanie...

W Trosce o Seniorów

Dnia 20 stycznia w dzienniku METRO w nakładzie 200 000 egzemplarzy ukazała się specjalna publikacja poświęcona seniorom. Celem projektu „W trosce o seniorów” była szeroka edukacja w zakresie zdrowia seniorów, związana zarówno z konkretnymi schorzeniami charakterystycznymi dla osób starszych, ale przede wszystkim z ich profilaktyką i leczeniem.

Zobacz film: "Jak pozbyć się uczucia ciężkich nóg?"

Według Krajowego Konsultanta ds. Geriatrii Prof. dr. hab. med. Tomasza Grodzickiego profesjonalny system do opieki nad osobami starszymi w Polsce nie istnieje. W temacie geriatrii nasz kraj jest wciąż na szarym końcu Europy posiadając jedynie 300 specjalistów z tej dziedziny. Informacje te są niesłychanie niepokojące zważywszy na fakt, iż nasze społeczeństwo się starzeje i kompleksowa opieka seniorów jest niezbędna. Stąd istotność dyskusji i budowania świadomości na temat opieki nad osobami starszymi. W temacie opieki medycznej osób starszych specjalnym gościem został Jurek Owsiak wraz z WOŚP, ponieważ kolejny raz celem ich akcji była godna opieka medyczna seniorów.

zobacz galerię

W publikacji możemy znaleźć wypowiedzi takich ekspertów jak Prof. dr hab. med. Zbigniew Kalarus Prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, który wypowiada się w temacie chorób układu sercowo-naczyniowego typowych dla osób starszych. W temacie profilaktyki i leczenia nadciśnienia tętniczego rozmawialiśmy z Prof. dr hab. med. Danutą Czarnecką Prezes Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego i Prof. dr hab. med. Tomaszem Grodzickim Krajowym konsultantem ds. Geriatrii.

Zachęcamy do lektury wersji on-line – Zatroszczmy się o naszych Seniorów!

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.