Trwa ładowanie...

Ważny Temat - Całe życie słyszeć

Słuch jest bardzo często zaniedbywanym zmysłem. Szumy w uszach czy zaburzenia słyszenia najczęściej są ignorowane i niedostrzegane w odpowiednim momencie. Tymczasem problemów związanych ze słyszeniem nie możemy lekceważyć. Gdy zdajemy sobie sprawę z tego, że dzieje się coś złego, niejednokrotnie może być już za późno na całkowite wyleczenie.

Pogorszenie słuchu nie musi być problemem tylko osób starszych. Może pojawić się również u młodszych na skutek innej choroby czy wypadku. Okazuje się, że nasze codzienne czynności również mogą mieć ogromny wpływ na pojawienie się kłopotów ze słuchem. Picie kawy a nawet bierne palenie nie są tu bez znaczenia.

Pierwsze badanie słuchu wykonywane jest już u noworodków, więc warto również w starszym wieku zapisać się na takie badanie. Szczególnie jeśli zaczynamy dostrzegać jakieś niepokojące symptomy, które mogą świadczyć o niedosłuchu czy innych dolegliwościach usznych.

Jakie są badania słuchu i jak się do nic przygotować? Jak rozpoznać objawy zapalenia ucha? Jaki jest związek problemów z uszami z wiekiem? Jak wybrać odpowiedni aparat słuchowy? Na te i wiele innych pytań poznasz odpowiedzi w treściach zamieszczonych w sekcji Ważny Temat – Całe życie słyszeć.