Pozycje seksualne

Pozycje seksualne to ważny element sztuki miłosnej. Nie ulega wątpliwości, że odpowiednio dobrane pozycje uprawiania seksu znacznie ułatwiają osiągnięcie udanego życia seksualnego. Najbardziej popularną pozycją miłosną jest pozycja klasyczna, która pozwala w pełni cieszyć się wzajemną bliskością. Jednak wiele par pragnących urozmaicić swoje życie seksualne postanawia wypróbować odważniejsze i bardziej pobudzające pozycje. Jakie pozycje seksualne mogą sprawić wam nieziemską rozkosz? 

Spis treści:
  1. 1. Pozycja klasyczna a inne pozycje seksulane
  2. 2. Pozycje seksualne z Kamasutry

1. Pozycja klasyczna a inne pozycje seksulane

Najczęściej praktykowaną pozycją jest klasyczna. Pozwala ona na oddanie się głębokiej intymności i bliskości, zachęca do stałego utrzymania kontaktu wzrokowego i całowania się. Z drugiej strony rzadko kiedy pozycja klasyczna plasuje się na szczycie listy ulubionych pozycji w ankietach. Skąd ten paradoks? Powodów może być wiele. Być może partner pragnie coś bardziej ekscytującego niż klasyczna pozycja, ale widząc, że druga osoba ją uwielbia, nawet nie proponuje urozmaicenia. A przecież inne pozycje miłosne mogą mieć przewagę nad klasyczną, na przykład z tego powodu, że pozwalają kobiecie na bycie bardziej aktywną stroną w łóżku.

Dzięki rozmaitym pozycjom seksualnym pary mogą zerwać z rutyną i poszukać mocniejszych wrażeń. Każda pozycja miłosna to inne wrażenia wzrokowe, inny kąt i głębokość penetracji. Ich liczebność jest w zasadzie nieograniczona, dlatego każda para możne znaleźć te idealne dla siebie. Wystarczy tylko puścić wodze fantazji i na chwilę zapomnieć, co to skrępowanie i wstyd.

2. Pozycje seksualne z Kamasutry

Pozycja 1. Na siedząco
To jedna z najlepszych pozycji dla kobiet, ponieważ intensywnie pobudza przednią ścianę pochwy, czyli punkt G, często będący kluczem do upragnionego orgazmu. Mężczyzna kładzie się na łóżku. Kobieta siada ze zgiętymi nogami na partnerze, jej stopy spoczywają na łóżku, a ręce na kolanach partnera. Twarze są zwrócone do siebie.

Pozycja 2. Odwrócona
Mężczyzna leży na łóżku. Kobieta odwraca się do partnera i siada na nim. To ona jest stroną dominującą i decyduje o intensywności stosunku. Mężczyzna może stymulować pośladki i plecy kobiety. Pozycje miłosne od tyłu sprawią, że sztuka kochania nabierze nowego wymiaru.

Pozycja 3. Dogłębna
Kobieta kładzie się na łóżku i kładzie uda jak najbliżej swojej klatki piersiowej. Mężczyzna klęka przy partnerce, opiera stopy kobiety o swoją szyję i staje się osobą dominującą. Ta pozycja seksualna daje możliwość głębokiej penetracji i intensywnej stymulacji punktu G.

Pozycja 4. Z oparciem
Kobieta siada na stole, biurku lub pralce i rozchyla uda. Mężczyzna staje jak najbliżej kobiety, łapie ją w talii i kontroluje ruchy. Partnerka może także siąść na łóżku, wtedy on będzie klęczał między jej udami.

Pozycja 5. Tyłem na krześle
On siada na krześle, fotelu lub kanapie. Odwrócona kobieta siada na jego kolana, dotykając swoimi plecami jego klatki piersiowej. Kobieta nadaje tempo, natomiast mężczyzna pieści piersi i łechtaczkę kobiety.

Pozycja 6. Na stojąco
Oboje stoją naprzeciw siebie. Mężczyzna opiera kobietę o ścianę i zakłada jej jedną nogę na swoje biodro. Tym razem to on decyduje o tempie. Pozycja wymaga dość dobrej kondycji fizycznej.

Pozycja 7. Na taczkę
Ta pozycja seksualna również wymaga dobrej kondycji fizycznej, jednak przyjemność, jaką można osiągnąć w ten sposób, jest warta poświęcenia. Para klęczy, mężczyzna znajduje się za odwróconą kobietą opierającą się na rękach. Następnie mężczyzna podnosi biodra i nogi kobiety do góry.

Pozycja 8. Świeca
Partner klęka na podłodze lub łóżku, zakłada na swoje barki wyprostowane nogi leżącej twarzą do niego kobiety i łapie ją za kolana. Pozycja daje możliwość bardzo głębokiej penetracji.

Pozycja 9. Pająk
Oboje są zwróceni do siebie twarzą. Kobieta zakłada swoje rozchylone uda na rozchylone uda partnera i zbliża się do niego. Jej ręce spoczywają z tyłu na łóżku, służąc jako podparcie pozwalające na wykonywanie ruchów prowadzących do wspólnej przyjemności.

Pozycja 10. Na poduszce
Partnerka wsuwa pod swoje pośladki poduszkę, która sprawia, że jej biodra są bardziej wypchnięte w stronę mężczyzny. Dzięki niej kobieta ma większą możliwość kontrolowania całej akcji, co na pewno spodoba się jej i partnerowi.

Wyżej opisane pozycje seksualne to sposób na zaostrzenie apetytu na seks i uniknięcie rutyny w łóżku. Pozwolą one czerpać maksymalną przyjemność i poprawić jakość życia seksualnego. Opanowana do perfekcji sztuka kochania może wywrzeć pozytywny wpływ na każdą sferę życia.

Porozmawiaj o tym na Forum Seks »
Lubię to!
1

Porady ekspertów

Problemy z doznaniami - niewłaściwa pozycja?

Witam! Moja Partnerka preferuje pozycje na jeźdźca, która to nie daje mi zbyt wielu...

lek. Marcin Buczek Porady udziela lek. Marcin Buczek lekarz w Szpitalu Klinicznym im. Dzieciątka Jezus w Warszawie.
+ Załóż wątek

Dyskusje na forum

~ Pytania do specjalistów 1 odpowiedź Pozycje seksualne w ciąży ~:

Witam chcę się coś dowiedzieć na temat pozycji Seksualnych dla początkujących, ...

pokaż 5 następnych

Artykuły Pozycje seksualne

Pozycje seksualne w czasie ciąży
Pozycje seksualne Pozycje seksualne w czasie ciąży

Pozycje seksualne w czasie ciąży muszą być bezpieczne i komfortowe dla kobiety. Ważne, by podczas seksu unikać pozycji, które mogłyby uciskać na brzuch. Zbliżenie intymne między partnerami powinno opierać się na bliskości i odkrywaniu własnych potrzeb ... wolą praktykować klasyczne pozycje seksualne. Niestety, mogą one nastręczać pewnych trudności. Warto dlatego trochę ... . Tutaj rodzi się pytanie: jakie pozycje seksualne w czasie ciąży są najlepsze? Odpowiedź na nie zależy od dwóch...

Pozycje porodowe
Poród Pozycje porodowe

Pozycje porodowe znacząco wpływają na przebieg porodu. Kobieta, która ma możliwość swobodnego...

Pozycje wertykalne
Pozycje porodowe Pozycje wertykalne

Pozycje wertykalne w czasie porodu ułatwiają kobiecie rodzącej parcie i znacznie zmniejszają bóle porodowe. Dzięki sile grawitacji dziecko przesuwa się w kanale rodnym główką w dół.

Pozycje jogi
Joga Pozycje jogi

Joga znaczy łączyć, integrować. W ćwiczeniach chodzi o uzyskanie harmonii między ciałem a umysłem....

Seks w ciąży Bezpieczne pozycje w ciąży

Aktywność seksualna pary spodziewającej się dziecka bywa obarczona wieloma wątpliwościami. Wybór odpowiedniej pozycji seksualnej pozwala na niezakłócone pożycie oraz nie zagraża ciąży.

Seksualne ryzykoOdtwórz wideo
Problemy z seksem Seksualne ryzyko

Decyzja o podjęciu współżycia powinna być przemyślana. Życie erotyczne wiąże się bowiem...

Fantazje seksualneOdtwórz wideo
Fantazje i marzenia seksualne Fantazje seksualne

Fantazje są ważną częścią naszej seksualności, ale nie można interpretować ich wprost. To...

Nerwica natręctw Natręctwa seksualne

Natręctwa seksualne są częścią życia wszystkich dorosłych osób. Każdy człowiek ma czasami...

Problemy z seksem Zaburzenia seksualne

Zaburzenia seksualne to często nieprzystające do ogólnie przyjętych norm, zachowania...

Dopasowanie seksualne
Jak osiągnąć rozkosz? Dopasowanie seksualne

Każdy początek związku to wielka niewiadoma. Współżycie seksualne to spotkanie partnerów...

Orientacje seksualne
Związki Orientacje seksualne

Orientacje seksualne pozwalają człowiekowi określić własną tożsamość płciową i budować relacje...

Przyczyny depresji Problemy seksualne a depresja

Czy problemy w sferze seksualnej mogą być przyczyną depresji? Jak zaburzenia depresyjne wpływają na jakość pożycia seksualnego partnerów?

Fantazje i marzenia seksualne
Jak osiągnąć rozkosz? Fantazje i marzenia seksualne

Fantazje i marzenia seksualne są wytworem pobudzonej namiętnością wyobraźni, pojawiającymi...

pokaż 10 następnych
Zamknij Załóż konto
Zamknij Logowanie

Nie masz konta? Załóż teraz

Zapomniałem hasło Przypomnij hasło

Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij