Trwa ładowanie...

Akupresura czyli zbawienna moc nacisku

Materiał partnera
(Materiał partnera)

Hasło „medycyna alternatywna” wywołuje różnorakie skojarzenia – od zdrowego sceptycyzmu po skrajny entuzjazm. Warto podkreślić, że nie mówimy tutaj o bezpodstawnej wierze w leczniczą energię – takie praktyki są zwyczajnie niebezpieczne, a ich przykłady co jakiś czas przebijają się do mediów.

Mowa o alternatywnych metodach, których początki sięgają tysięcy lat wstecz, a ich skuteczność została udowodniona podczas współczesnych badań klinicznych.

Akupresura, czyli stymulacja układu nerwowego

(Materiał partnera)

Akupresura, bo o niej mowa, to wywodząca się z chińskiej tradycji leczniczej praktyka, która swoje działanie opiera o nacisk, który z różnym natężeniem stosowany jest na określone fragmenty ciała. Nawet jeśli nie wierzymy w medycynę chińską, na poziomie czysto fizycznym (nie wchodząc w rozważania na temat Yin i Yang) stymulacja zakończeń nerwowych daje określone efekty w postaci wytwarzania neuroprzekaźnika serotoniny, rozszerzenia naczyń krwionośnych, obniżenia ciśnienia krwi i zwiększony jej przepływ przez narządy wewnętrzne. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że akupresura (nie mylić z akupunkturą, wywodzącą się również z Dalekiego Wschodu praktyką wbijania igieł) jest szczególną formą masażu i stosowana może być jako remedium na wiele dolegliwości.

Masaż terapeutyczny, czyli nie tylko ból pleców

Sytuacją, która jednoznacznie kojarzy się ze stosowaniem masażu, jest ból pleców – przypadłość, na którą z różnym natężeniem cierpimy wszyscy, co ma związek przede wszystkim z siedzącym trybem życia bądź nadmiernymi obciążeniami kręgosłupa. Pobudzanie podczas akupresury zakończeń nerwowych wspomaga rozluźnienie mięśni, rozgrzewa je i relaksuje, likwiduje napięcie i skurcze – to najszybciej odczuwalny skutek masażu terapeutycznego. Ponadto w dłuższej perspektywie wymienione wcześniej efekty przekładają się na poprawę jakości snu, eliminację napięcia i skurczów szyi, łagodzenie bólu głowy – a w konsekwencji poprawę nastroju i ogólnego samopoczucia. „Efektem ubocznym” jest zauważalnie gładsza i jędrniejsza skóra.

Masaż dostępny zawsze i wszędzie

Mało kto może pozwolić sobie na częste korzystanie z dobrodziejstw masażu terapeutycznego w SPA czy salonach piękności. Rosnącą popularnością cieszą się budżetowe rozwiązania, które z powodzeniem przyniosą ulgę zmęczonemu ciału i podniosą jakość życia – mowa oczywiście o specjalnych zestawach do domowej akupresury. Taki zestaw, składający się z maty oraz poduszki, zapewni głęboką relaksację mięśni i wszystkie korzyści z tym związane. Korzystanie z nich jest szalenie intuicyjne – można stosować je po prostu w pozycji leżącej, siedzącej lub koncentrować się na określnych miejscach – jak odcinek lędźwiowy kręgosłupa, barki, nogi czy stopy. Jednym z najlepszych produktów na rynku jest mata do masażu PRANAMAT ECO – idealna dla każdego, kto zmaga się z uciążliwymi bólami pleców, głowy lub innymi.

Zestaw do masażu PRANAMAT ECO

W skład zestawu wchodzi mata oraz poduszka – oba elementy pokryte spiczastymi kwiatami lotosu, które poprzez wywierany nacisk poprawiają krążenie krwi i krążenie limfatyczne. Podobnie jak w przypadku masażu klasycznego, mata z kolcami PRANAMAT ECO wspomaga uwalnianie endorfin, znanych również jako „hormony szczęścia”, które mają naturalne działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.

(Materiał partnera)

Stosowanie maty i poduszki nie ogranicza się jedynie do leżenia – stymulując zakończenia nerwowe w dolnej części pleców łagodzone są napięcia i skurcze mięśni, masaż pośladków i ud pobudza krążenie i ujędrnia skórę. Zestaw stosować najlepiej na gołe ciało, jednak, jeśli masaż jest zbyt intensywny, do kilku pierwszych sesji można z powodzeniem wykorzystać cienki materiał okrywający ciało (koszulka, spodenki etc.)

Działanie i terapeutyczne właściwości zestawu oceniane były podczas testów klinicznych Instytutu Medycyny Klinicznej i Eksperymentalnej Uniwersytetu Łotewskiego. Badania udowodniły, że po 30 dniach regularnego stosowania maty do akupresury PRANAMAT ECO przez 20 minut dziennie 97% respondentów zaobserwowało całkowite rozluźnienie mięśni, 80% badanych zauważyło zmniejszenie lub całkowity brak bólów głowy, a wszyscy badani zgodnie potwierdzili mniejsze uczucie zmęczenia i apatii. Wśród efektów stosowania PRANAMAT ECO wymieniano także poprawę jakości snu, zwiększenie koncentracji oraz poprawę reakcji i odporności na codzienny stres. Badania pod kierunkiem dr Dzintry Vavere współfinansowane były ze środków Unii Europejskiej.

(Materiał partnera)

Masaż dostępny dla wszystkich

Mata do akupresury PRANAMAT ECO wraz z poduszką, zgodnie z wypowiedziami fizjoterapeutów, stanowi znakomity substytut tradycyjnego masażu, na który nie wszyscy mogą sobie pozwolić. Jak pokazały badania, efekty odczuwalne są już przy 20 minutach stosowania dziennie (należy pamiętać, że kluczowa tu jest regularność, lepiej używać narzędzia częściej, a krócej). Zestaw do masażu PRANAMAT ECO został poddany niezależnym testom i otrzymał certyfikat OEKO-TEX® Standard 100 – jest produktem wolnym od jakichkolwiek szkodliwych substancji i bezpiecznym dla skóry.

Ponieważ osoby biorące udział w badaniach testowały produkt przez 30 dni, producent oferuje dokładnie taki okres próbny – każdy może samodzielnie przekonać się, czy zestaw spełnia jego oczekiwania.

W związku z trwającą Letnią Wyprzedażą w PRANAMAT ECO zachęcamy do skorzystania z obecnie dostępnych rabatów w postaci - 30% na zestawy i -20% na pojedyncze produkty. Zniżki dostępne są TUTAJ. Naprawdę warto!

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Materiał partnera

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza