Trwa ładowanie...

Co zrobić, by sól nie raniła psich łapek?

Avatar placeholder
16.01.2019 13:20

Chodzisz ze swoim pupilem na zimowe spacery? Pamiętaj, że chociaż pies ma grube futro, to jest narażony na działanie niskich temperatur. Najgorzej mają łapy, które nie tylko dotykają bezpośrednio skutego lodem podłoża, ale także są narażone na działanie soli, którą posypywane są chodniki.

Mimo tego, że opuszki psich łap są grube, to długie spacery po śniegu, mrozie i soli mogą powodować urazy oraz pęknięcia. Dlatego tak istotne jest, aby po powrocie do domu dokładnie umyć psie łapy, najlepiej letnią wodą z dodatkiem szamponu, który zadziała odkażająco.

Zimą bardzo ważna jest dokładna pielęgnacja psich łap. Pamiętaj o regularnym przycinaniu pazurów oraz wycinaniu włosów, które wyrastają między palcami - dzięki temu zanieczyszczenia nie będą się w nich kumulować.

Jednak mimo regularnego dbania o higienę naszego pupila, warto także specjalnie zabezpieczyć jego łapy przed wyjściem na spacer. Wykorzystaj naturalne sposoby, które przyniosą ulgę twojemu pupilowi podczas zimowej zabawy na świeżym powietrzu.

Chcesz wiedzieć więcej. Zobacz WIDEO

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze