Trwa ładowanie...

"Cząsteczkowa chusteczka" na zapalenie rogówki i spojówki

Avatar placeholder
20.07.2021 18:18
"Cząsteczkowa chusteczka" na zapalenie rogówki i spojówki
"Cząsteczkowa chusteczka" na zapalenie rogówki i spojówki

Naukowcy ogłosili odkrycie nowego leku na zapalenie rogówki i spojówki. Ta zakaźna choroba oczu w samych Stanach Zjednoczonych dotyka rocznie około 15-20 milionów osób. Nowym lekiem jest produkt, określany jako tzw. „cząsteczkowa chusteczka” usuwająca wirusy odpowiedzialne za wystąpienie choroby.

spis treści

1. Rewolucyjna metoda leczenia zapalenia rogówki i spojówki

Zapalenie rogówki i spojówki jest wywołane przez wirusy należące do tej samej rodziny co wirusy przyczyniające się do przeziębienia. Dotychczas brakowało ustalonego sposobu leczenia tej choroby. Pacjenci, u których pojawiły się symptomy zapalenia rogówki i spojówki, czyli zaczerwienienie, ból, łzawienie i ewentualne pogorszenie wzroku na okres kilku miesięcy, zwykle dostawali zalecenie, by leczyć się w domu i przez pewien czas nie wychodzić do szkoły lub pracy. Nowy lek w postaci „cząsteczkowej chusteczki" usuwający wirusy z oczu może być przełomem w leczeniu zapalenia rogówki i spojówki. Usunięcie wirusów z oczu jest bowiem równoznaczne z uniemożliwieniem wirusom przyklejenia się do rogówki i zainfekowania jej. Chusteczka usuwa zarówno wirusy znajdujące się na oku, jak i te, które dopiero się formują. W ten sposób lek łagodzi objawy zapalenia, przyspiesza proces gojenia się i zmniejsza ryzyko zarażenia drugiego oka lub przeniesienia wirusów na inne osoby.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze