Trwa ładowanie...

"Cząsteczkowa chusteczka" na zapalenie rogówki i spojówki

Naukowcy ogłosili odkrycie nowego leku na zapalenie rogówki i spojówki. Ta zakaźna choroba oczu w samych Stanach Zjednoczonych dotyka rocznie około 15-20 milionów osób. Nowym lekiem jest produkt, określany jako tzw. „cząsteczkowa chusteczka” usuwająca wirusy odpowiedzialne za wystąpienie choroby.

Zobacz film: "Choroby serca najczęstszą przyczyną zgonów Polaków"

1. Rewolucyjna metoda leczenia zapalenia rogówki i spojówki

Zapalenie rogówki i spojówki jest wywołane przez wirusy należące do tej samej rodziny co wirusy przyczyniające się do przeziębienia. Dotychczas brakowało ustalonego sposobu leczenia tej choroby. Pacjenci, u których pojawiły się symptomy zapalenia rogówki i spojówki, czyli zaczerwienienie, ból, łzawienie i ewentualne pogorszenie wzroku na okres kilku miesięcy, zwykle dostawali zalecenie, by leczyć się w domu i przez pewien czas nie wychodzić do szkoły lub pracy. Nowy lek w postaci „cząsteczkowej chusteczki" usuwający wirusy z oczu może być przełomem w leczeniu zapalenia rogówki i spojówki. Usunięcie wirusów z oczu jest bowiem równoznaczne z uniemożliwieniem wirusom przyklejenia się do rogówki i zainfekowania jej. Chusteczka usuwa zarówno wirusy znajdujące się na oku, jak i te, które dopiero się formują. W ten sposób lek łagodzi objawy zapalenia, przyspiesza proces gojenia się i zmniejsza ryzyko zarażenia drugiego oka lub przeniesienia wirusów na inne osoby.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.