Trwa ładowanie...

Czy dieta Smacznie Dopasowana to najprostsza w stosowaniu dieta w Polsce?

Avatar placeholder
03.03.2020 14:53
Czy dieta Smacznie Dopasowana to najprostsza w stosowaniu dieta w Polsce?
Czy dieta Smacznie Dopasowana to najprostsza w stosowaniu dieta w Polsce? (123rf)

Karolina schudła 23 kilogramy i podzieliła się z nami swoimi wrażeniami po stosowaniu diety Smacznie Dopasowanej. Jej historia pokazuje jak łatwo i szybko na tej diecie można pozbyć się zbędnych kilogramów, nie rezygnując przy tym z pysznego jedzenia.

Dieta Smacznie Dopasowana przynosi widoczne efekty
Dieta Smacznie Dopasowana przynosi widoczne efekty

Karolino, opowiedz trochę jak wyglądała Twoja walka z kilogramami przed dietą?

Raczej były to samodzielne próby wprowadzania zdrowego żywienia, niestety wszystko co robiłam kończyło się powrotem do złych nawyków.

Jak to się stało, że w końcu zdecydowałaś się na dietę?

Mimo, że bardzo chciałam ukryć dodatkowe kilogramy to nie byłam w stanie już tego zrobić. Wiedziałam, że czeka mnie ślub mojej najlepszej przyjaciółki i wtedy powiedziałam sobie dość. Postanowiłam, że na kolejnym weselu będzie inaczej. Później pojawiły się kolejne motywacje, w międzyczasie to ja się zaręczyłam, a dodatkowo im dalej byłam w procesie odchudzania, tym więcej zaczęłam dostrzegać pozytywnego wpływu moich starań i moje własne rezultaty umacniały mnie w dążeniu do celu.

Kiedy rozpoczęłaś odchudzanie ze Smacznie Dopasowaną?

Przy okazji nowego roku, moja koleżanka wykupiła dietę i była bardzo zadowolona, zachęciła mnie żebym również spróbowała. Pokazała mi ze się da i uwierzyła we mnie. Dieta oferowała pełen pakiet: dieta, grupa, ćwiczenia, trener, psycholog, dietetyk. Wszystko czego mogłam potrzebować. Podane na talerzu, a ja właśnie szukałam takiego systemu, ponieważ moje wcześniejsze starania niestety nie były porządnie skoordynowane. Mając taką pomoc, wiedziałam, że teraz "piłka" po mojej stronie. Potraktowałam to jako rzucone sobie wyzwanie.

Dieta układana jest na podstawie indywidualnych preferencji. Można wybrać dowolną liczbę i porę posiłków, z uwzględnieniem weekendów oraz dni roboczych. Określany jest również preferowany typ dań, jak i czas ich przygotowania.

Wyzwaniu jak widać podołałaś, a z jakim konkretnie rezultatem?

Pożegnałam 23 kg, chociaż dla mnie najważniejsze są obwody i różnica na zdjęciach. W procesie odchudzania potrzeba dużo cierpliwości. Rozbiłam sobie mój cel na mniejsze. Zaczęłam od 2-3 kg na minusie i po kolei zaliczałam kolejne etapy. Szczerze powiedziawszy to na początku chyba sama nie wierzyłam ze mi się uda, a potem cieszyłam się z każdego kilograma mniej.

Co najbardziej podoba Ci się w tej diecie?

Przede wszystkim ogromnym plusem diety Smacznie Dopasowanej jest to ze jest to platforma online. Dostępna zawsze i wszędzie, mieszkając za granicą był to dla mnie duży plus. Poza tym jadłospis opierał się na "normalnym" jedzeniu i dostępnych produktach. Żadnych suplementów, magicznych pigułek czy udziwnień. Łatwo było ten system zaadaptować do mojego życia.

Nie czułam się ze jestem na "specjalnej" diecie. Wszystko było zbalansowane. Wcześniej także stosowałam zasady zdrowego żywienia, ale ilości jedzenia nie były odmierzone. Na początku byłam szalenie sumienna i odmierzałam wszystko. Teraz już się mniej więcej nauczyłam jak powinny wyglądać porcje. Dieta Smacznie Dopasowana nie wykluczała żadnej grupy produktów.

W diecie jest duża różnorodność potraw, można wymieniać składniki i potrawy. Bardzo wygodna jest również lista zakupów, która umożliwia zakup produktów na wybrane dni.

Produkty nie są wymyślne, można je dostać w każdym sklepie. Szczególnie pomocne są miary użyteczne w diecie, czyli sztuki, plastry, nie trzeba się zastanawiać jak odmierzyć 28 g jakiegoś produktu. Dużym atutem diety jest oszczędność, ponieważ koszt składników całodniowej diety wynosi ok. 13 zł. Co więcej, nie marnujemy żywności, ponieważ dieta ułożona jest w taki sposób że zużywamy wszystkie składniki w kolejnych posiłkach.

Dodatkowo muszę też bardzo zachwalić treningi z KFO. Na samym początku nigdy w życiu nie odważyłabym się na pójście na siłownię. Miałam milion wymówek: za daleko, za drogo, za ciężko itd., natomiast KFO zmiażdżył je i był odpowiedzią na wszystko. Mogłam zrobić względnie krótki trening, o każdej porze i w każdej pogodzie; bez potrzeby zakupu sprzętu, ani specjalnych ubrań. Mogłam nawet wstrzymać film kiedy potrzebowałam odetchnąć. Nikt się na mnie nie patrzył, ani ja się nie oglądałam na nikogo.

Bije od Ciebie dużo pozytywnej energii, ale czy zdarzały Ci się gorsze chwile na diecie?

Oczywiście, że się zdarzały. Załamania miały różne oblicze. Monitorowanie rezultatów, co sobotę było zawsze podsumowaniem tygodnia, wtedy to głównie przychodziły załamania jeśli coś nie szło po mojej myśli. Zdarzało się, że wysiłki nie dawały rezultatów w zadowalającym tempie, czasami były to potknięcia w diecie i odstępstwa (które głównie wiązały się z wydarzeniami towarzyskimi). Ale nie wolno się tak przejmować tylko trzeba robić swoje.

Należy sobie też jasno odpowiedzieć na pytanie: "Jak mocno pragniesz osiągnąć swój cel i dlaczego?". Warto sobie taką odpowiedź przygotować i potem do niej wracać w takich chwilach. Aczkolwiek, czasami jest też tak ze napięty terminarz pozwala nam na wypełnienie planu tylko na 50 proc. A czasami tylko na 30 proc. I trzeba się pogodzić z tym, że to będzie musiało wystarczyć na ten moment, i że lepszy rydz niż nic. Dużą pomocą była dla mnie też moja grupa wsparcia gdzie mogłam się wyżalić, zmotywować albo pokrzepić.

Czy zmieniło się coś w Twoim życiu poprzez dietę?

Myślę, że głównym procesem zmian tutaj była edukacja. Poznanie siebie, swoich preferencji, przepisów, tak aby móc docelowo utrzymać ten styl żywienia. Jedzenie posiłków do których trzeba się zmuszać nie ma sensu. Oczywiście warto próbować nowych zestawień, bo można odkryć ciekawe połączenia smaków (jak arbuz, bazylia i mozzarella) bądź sposoby na produkty, których wcześniej uważałam ze nie lubię i w życiu nie tknę (placuszki z pora, czy frytki z selera).

Warto też zainteresować się tematem odżywiania i wartości odżywczych, żeby zapoznać się chociaż z podstawami, aby świadomie zacząć czytać etykiety i wybierać wartościowe produkty. Wciąż trenuję z Kasią i Asią w KFO, ciągle utrzymuję kontakt z moją grupą wsparcia, która daje mi dużo inspiracji. Niezmiennie pracuję nad regularnością posiłków i ich odpowiednim składem i porcją. Stale się uczę.

Podsumowując, na diecie Smacznie Dopasowanej można nauczyć się zdrowych nawyków żywieniowych, zaoszczędzić pieniądze, a przede wszystkim jeść dużo i wszystko, a do tego schudnąć.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze