Trwa ładowanie...

Diohespan max – charakterystyka, wskazania, przeciwwskazania, działania niepożądane

Diohespan max jest preparatem dostępnym bez recepty, bardzo często wykorzystywanym w przypadku wystąpienia objawów niewydolności krążeniowej. Jego głównym zadaniem jest wzmacnianie naczyń włosowatych oraz poprawa napięcia ścian naczyń krwionośnych.

spis treści

1. Substancja czynna leku Diohespan max

Diohespan max przyjmowany doustnie jest metabolizowany w jelitach i jest dobrze wchłaniany z przewodu pokarmowego. Wykorzystuje się go przede wszystkim w przypadkach rozpoznania przewlekłej niewydolności żylnej.

Zobacz film: "Żylaki kończyn"

Substancja czynną leku Diohespan max to diosmina zmikronizowana. Diosmina jest organicznym związkiem chemicznym zaliczanym do grupy związków flawonowych.

Diosmina działa ochronnie na naczynia żylne między innymi:

  • zwiększa napięcie ścian naczyń żylnych oraz redukuje ich przepuszczalność;
  • wykazuje działanie przeciwzapalne oraz przeciwobrzękowe;
  • zwiększa elastyczność ścian żylnych;
  • edukuje występowanie zastojów żylnych w kończynach dolnych.

Działanie przeciwzapalne leku Diohespan max opiera się na hamowaniu aktywacji leukocytów oraz adhezji. Ogranicza to w dużym stopniu funkcjonowanie mediatorów stanu zapalnego takich jak: histaminy, prostaglandyn czy wolne rodniki.

Nie tylko na nogach - 5 miejsc, w których mogą pojawić się żylaki
Nie tylko na nogach - 5 miejsc, w których mogą pojawić się żylaki [6 zdjęć]

Żylaki powstają w wyniku nadmiernego poszerzenia żył. Najczęściej są wynikiem chorób związanych z układem

zobacz galerię

2. Wskazania do stosowania preparatu

Wskazanie do zastosowania preparatu Diohespan max to przede wszystkim przewlekła niewydolność żylna objawiająca się między innymi: bólami nóg, uczuciem ciężkich nóg, skurczem nóg. Diohespan max stosuje się również w przypadku nasilenia się dolegliwości wynikających z obecności hemoroidów.

3. Przeciwwskazania do stosowania

Niestety nawet w przypadku wskazań do zastosowania leku Diohespan max nie zawsze można go zastosować. Podstawowe przeciwskazanie do zastosowania preparatu Diohespan max to uczulenie na którykolwiek z jego składników. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek niepokojących objawów należy bezzwłocznie skonsultować się z lekarzem.

Lek Diohespan max w przypadku kobiet w ciąży i karmiących piersią może być zastosowany jedynie po wcześniejszej konsultacji lekarskiej.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

4. Działania niepożądane Diohespanu max

Podobnie jak w przypadku innych leków również Diohespan max może wywoływać działania niepożądane. Możliwe jest wystąpienie objawów skórnych oraz zaburzeń funkcjonowania przewodu pokarmowego.

Najczęściej występujące objawy niepożądane po zastosowaniu Diohespan max to: świąd, wysypka, pokrzywka, biegunka, nudności, niestrawność, wymioty, bóle głowy, zawroty głowy, złe samopoczucie.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Diohespan max może wywoływać działania niepożądane
Diohespan max może wywoływać działania niepożądane (123rf.com)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza