Federacja Pacjentów Polskich wspiera nagrodę Anioły Farmacji i Anioły Medycyny

Federacja Pacjentów Polskich dołączyła do grona patronów merytorycznych nagrody Anioły Farmacji i Anioły Medycyny. To najbardziej prestiżowa nagroda przyznawana przez pacjentów farmaceutom i lekarzom. Do Kapituły Honorowej Nagrody dołączył prezes FPP Stanisław Maćkowiak.

Od samego początku Aniołom Farmacji i Aniołom Medycyny towarzyszy idea wspierania wyborów pacjentów. To oni chcąc wyrazić swoją wdzięczność za ponadprzeciętne umiejętności, wiedzę i empatię farmaceutów i lekarzy, mogą ich zgłaszać do nagrody. W zeszłym roku zdecydowało się na to aż 120 tys. pacjentów! Otrzymanie tytułu Anioła przez lekarza czy farmaceutę jest wyrazem nie tylko zawodowego prestiżu, ale przede wszystkim wdzięczności pacjentów.

Jak podkreśla prezes FPP, instytucji wyrażającej wolę pacjentów, Stanisław Maćkowiak: „Federacja Pacjentów Polskich zawsze chętnie angażuje się w aktywności mające na celu podkreślanie pozytywnych działań w służbie ochrony zdrowia w Polsce. Potrzeba nam profesjonalnych ludzi z sercem i pasją, by pokazywać, że na tym polu jest miejsce na dobre zarządzanie, współczucie, otwarte serce, niesienie bezinteresownej pomocy”.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czy warto wykonywać badania profilaktyczne?"

W Kapitule Honorowej Nagrody znalazły się wybitne osobistości ze świata nauki i kultury, m.in.: prof. dr hab. n. med. Jerzy Woy-Wojciechowski, prof. dr hab. n. med. Witold Zatoński, prof. dr n. farm. Janusz Pluta, Krystyna Kofta, Katarzyna Miller. Wszyscy jednogłośnie podkreślają rolę pacjentów w kształtowaniu wizerunku środowiska farmaceutycznego i medycznego, przypominając ideę przewodnią konkursu wyrażającą się w słowach: Człowiek – Miłość – Zdrowie.

Prof. dr hab. n. med. Witold Zatoński zauważa, że „są dwie metody budowania społeczeństwa obywatelskiego: jedna przez negatywizm, mówienie, że wszystko jest źle, że się rozsypało itd. I druga – przez wychowywanie oparte na faktach, prawdzie i pokazywaniu, że można inaczej. Ta nagroda jest bardzo ważna. Nie tylko dlatego, że służy budowaniu kompetencji – przy jej okazji możemy rozmawiać o ważnych z tego punktu widzenia sprawach, ale także budowaniu więzi”.

Obecnie trwa IV edycja nagrody Anioły Farmacji i Anioły Medycyny. Pacjenci mogą jeszcze zgłaszać lekarzy i farmaceutów do 15 grudnia poprzez formularze na stronie www.fundacja-anioly.org. Na podstawie liczby zgłoszeń zostanie ogłoszona lista stu nominowanych w obu kategoriach. Nominowani napiszą prace konkursowe, na podstawie których Kapituła Honorowa wybierze laureatów. Gala wręczenia statuetek Aniołów Farmacji i Aniołów Medycyny odbędzie się 11 lutego 2016 roku.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy