Trwa ładowanie...

Gumy Nicorette wycofane ze sprzedaży

Gif wycofuje kolejny produkt leczniczy. Tym razem są to popularne dla rzucających palenie, gumy do żucia Nicorette. Powód? Producent pomylił opakowania.

Główny Inspektor Sanitarny wycofuje na terenie całego kraju gumy Nicorette Classic 105 sztuk, 2 mg o numerze serii AF 833 z datą ważności do 31.12. 2018 oraz opakowania Nicorette Classic 105 sztuk, o dawce 4 mg o tym samym numerze serii, AF 833 i tej samej dacie ważności. Produkt odpowiedzialny w kraju eksportu to McNeil Products Limited, Wielka Brytania. Importer równoległy to Pharma Vitae Sp. z o.o.

Przeczytaj koniecznie

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czy warto wykonywać badania profilaktyczne?"

Główny Inspektor Farmaceutyczny wstrzymał w sprzedaży i obrocie produkt leczniczy Nicorette Classic Gum. Decyzję wydał na podstawie wniosku od importera, który zgłosił błąd w czasie pakowania leku. Na czym polegała pomyłka? Gumy Nicorette o dawce 2 mg i numerze serii AF833 zostały włożone w opakowania Nicorette Classic Gum 4 mg i opatrzone właściwym dla dawki 2 mg numerem serii AF833. Paweł Trzciński, rzecznik GIF uspokaja. - Ta zamiana nie jest niebezpieczna dla zdrowia. Decyzji o wycofaniu produktu leczniczego nadano rygor natychmiastowej wykonalności - tłumaczy.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Gumy Nicorette wycofane ze sprzedaży
Gumy Nicorette wycofane ze sprzedaży (123RF)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza