Trwa ładowanie...

Infekcje układu moczowego to problem większości z nas!

Zapraszamy was do zapoznania się z wynikami ankiety przeprowadzonej wśród użytkowników naszego portalu na temat infekcji układu moczowego. Partnerem badania jest Apo-URO. Na podstawie waszych odpowiedzi przygotowaliśmy infografikę oraz raport specjalny.

Infekcje układu moczowego to problem większości z nas
Infekcje układu moczowego to problem większości z nas

Z przeprowadzonej przez nas ankiety wynika, że niemalże 3/4 badanych chociaż raz w życiu doświadczyło problemów z układem moczowym, a na infekcje najbardziej narażone są kobiety (odpowiedzi takiej udzieliło aż 76% badanych). Prawidłowość tę potwierdza urolog Mirosław Wojtulewicz, tłumacząc, że cewka moczowa u kobiet ma ok. 2 cm długości, co ułatwia rozwój zakażenia.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Dlaczego warto robić screening?"

Aż 28% ankietowanych podaje, że na infekcje układu moczowego cierpi kilka razy w roku, a 9% nawet częściej niż raz w miesiącu. Zdaniem specjalisty, nawracanie dolegliwości ma związek m.in. z niewłaściwym leczeniem oraz brakiem należytych działań profilaktycznych. Z ankiety wynika, że 44% respondentów stosuje preparaty wspomagające pracę układu moczowego, które zmniejszają ryzyko zakażenia. Jednocześnie aż 61% badanych świadomych jest tego, jak ważna w profilaktyce infekcji układu moczowego jest odpowiednia suplementacja.

Wśród produktów spożywczych korzystnie wpływających na układ moczowy 37% użytkowników wymienia żurawinę. Skuteczność tego owocu potwierdza nasz ekspert, mówiąc, że nie tylko pomaga on oczyszczać drogi moczowe, ale i zapobiega nawrotom zakażenia. Właśnie preparaty z żurawiną są najczęściej wybierane przez naszych ankietowanych w przypadku problemów z układem moczowym (48% odpowiedzi). Na drugim miejscu wymieniane są natomiast produkty z furaginą (42% badanych).

Jeżeli ty, podobnie jak większość naszych ankietowanych, chociaż raz w życiu doświadczyłaś dolegliwości układu moczowego, powinnaś wiedzieć, co zrobić, aby zapobiec jej nawrotom. Dowiedz się więcej na temat przyczyn, objawów, leczenia i najskuteczniejszych sposobów na uniknięcie infekcji układu moczowego z raportu specjalnego "Infekcje układu moczowego to problem większości z nas!".

Raport do pobrania:

Raport

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza