Trwa ładowanie...

Inteligentna prezerwatywa – najnowsze osiągnięcie brytyjskich naukowców

Różnorodność dostępnych współczesnemu człowiekowi metod antykoncepcji nie zniechęca uczonych do podejmowania kolejnych badań służących ich rozwojowi. W ostatnim czasie światło dzienne ujrzał innowacyjny wynalazek opracowany przez brytyjskich naukowców, który wprowadza antykoncepcję na całkowicie nowy etap zaawansowania.

Zobacz film: "Osobowość seksualna"

spis treści
Mity dotyczące antykoncepcji
Mity dotyczące antykoncepcji [10 zdjęć]

Istnieje wiele plotek i mitów dotyczących stosowania poszczególnych metod antykoncepcji. Warto wiedzieć,...

zobacz galerię

1. Innowacyjna profilaktyka

Nowoczesna prezerwatywa może okazać się skutecznym narzędziem w walce z chorobami wenerycznymi
Nowoczesna prezerwatywa może okazać się skutecznym narzędziem w walce z chorobami wenerycznymi

Zespół naukowców związanych z Isaac Newton Academy wynalazł prezerwatywę, która zmienia kolor pod wpływem kontaktu z bakteriami odpowiedzialnymi za choroby przenoszone drogą płciową. Od innowacyjności projektu, nazwanego przez twórców S.T.EYE., bardziej zaskakujący jest jednak wiek młodych geniuszy –  członkowie 3-osobowej grupy liczą sobie od 13 do 14 lat. Chłopcy postanowili znaleźć sposób, który umożliwiłby wykrywanie i przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się chorób wenerycznych.

„Chcieliśmy zrobić coś, co sprawi, że wykrywanie chorób przenoszonych drogą płciową będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek, dzięki czemu ludzie będą mogli podjąć natychmiastowe działania w zaciszu własnego domu, bez konieczności poddawania się inwazyjnym badaniom lekarskim” – komentuje jeden z członków genialnej drużyny, czternastoletni Daanyaal Ali.

2. Prestiżowa wygrana

Ich pomysł został doceniony, zostali bowiem laureatami londyńskiego TeenTech Awards w kategorii zdrowia i medycyny. Podczas konkursu prezentowane są wynalazki studentów, którzy łącząc naukę i najnowsze technologie, opracowują innowacyjne metody upraszczające życie człowieka w najróżniejszych dziedzinach. Nagrodę odebrali w renomowanym towarzystwie naukowym Royal Society w stolicy Anglii.

„Zachęcamy uczniów do zaprezentowania swoich pomysłów, poza szkolną klasą, gronu profesjonalistów, którzy mogą docenić ich potencjał” – stwierdza założyciel i prezes TeenTech, Maggie Philbin.

Wśród innych ciekawych propozycji znalazły się buty umożliwiające wykorzystanie energii wytwarzanej np. podczas spaceru czy dopasowujące się do koloru ubrań akcesoria do włosów z zasięgiem Wi-Fi.

Źródło: mirror.co.uk

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.