Przejdź na WP

Diagnostyka problemów z potencją

Impotencja to stan, kiedy mężczyzna w 1/4 przypadków zbliżeń nie ma erekcji lub trwa ona za krótko, aby seks był satysfakcjonujący.

Zobacz film: "Seks nie jest celem samym w sobie"

Możliwymi przyczynami zaburzeń czy braku erekcji są:

Jak przy tak wielu przyczynach odnaleźć tę, która spowodowała problemy z potencją? Przede wszystkim należy udać się do lekarza specjalisty.

spis treści

1. Pytania lekarza dotyczące problemów z potencją

Przed wizytą przygotuj się na pytania urologa, dotyczące twojego życia. Mogą one dotyczyć:

Pamiętaj, nieszczerość w tym wypadku nie popłaca! Dobra diagnoza to połowa sukcesu przy leczeniu zaburzeń wytrysku.

2. Jak diagnozuje się problemy z potencją?

W kolejnych etapach diagnozy możesz się spodziewać:

  • Rozmowy o twoim życiu uczuciowym. Silne emocje mogą wpływać na problemy z potencją. Szczerze powiedz o twoim związku i ewentualnych kłopotach z partnerką. Może okazać się, że problemy z potencją wynikają z osobistych kłopotów.
  • Badania lekarskiego. Urolog musi dokładnie zbadać członek. Niewykluczone, że potrzebne będzie też badanie przez odbyt. Badania krążenia i badania neurologiczne mogą się okazać potrzebne przy dokładnej diagnozie, jeśli okaże się, że inne czynniki nie powodują zaburzeń erekcji.
  • Testu diagnostycznego, obejmującego badanie ciśnienia, badanie moczu lub krwi. Możliwe, że będzie też konieczne badanie poziomu hormonów.

Pamiętaj, że tylko tak można zdiagnozować problemy z potencją i ich przyczyny. Jest to niezbędne, aby skutecznie przeciwdziałać zaburzeniom erekcji i nie dopuścić do dalszego pogarszania się potencji.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy