Trwa ładowanie...

Koronawirus - mapa na żywo Polska i Świat

Koronawirus został zaobserwowany po raz pierwszy pod koniec ubiegłego roku. Po kilku miesiącach epidemia rozprzestrzeniła się na cały świat. Najwięcej przypadków dotychczas odnotowano w Chinach, we Włoszech oraz w Iranie. Także w Polsce codziennie zwiększa się liczba potwierdzonych przypadków zachorowań. Czytaj więcej...

Koronawirus – mapy

Wiele osób chce śledzić rozwój pandemii za pomocą narzędzi dostępnych w internecie. Tutaj znajdziesz aktualne informacje na temat koronawirusa w Polsce, przede wszystkim bilans wszystkich potwierdzonych i hospitalizowanych przypadków, a także liczbę ofiar śmiertelnych. Szacuje się, że do końca tygodnia (22.03) liczba zakażonych może wzrosnąć nawet do tysiąca.

Koronawirus na świecie

Według oficjalnych danych przekazywanych przez służby zdrowia Chin, Iranu i Włoch, tylko w tych trzech krajach zmarło już z powodu wirusa ponad sześć tysięcy osób. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych monitoruje sytuację. Na stronie resortu można odnaleźć spis państw, od których odradza się podróżowanie. Choć ministerstwo nie może zakazać podróżowania do konkretnych krajów to w przypadku Włoch i Chin obowiązuje czwarty (najwyższy) alert odradzający wszelkich podróży – w tym zawodowych, czy w celach rodzinnych.

GIS – informacje dla podróżujących

Sanepid wydał apel, w którym informuje, że osoby, które w ciągu ostatnich dwóch tygodni wróciły z zagrożonych rejonów i zaobserwowały u siebie niepokojące objawy zgłosiły się telefonicznie do stacji sanitarno-epidemiologicznej albo osobiście do oddziału zakaźnego w szpitalu. Szczególnie ważne jest to w przypadku osób, które wróciły z Chin, Włoch, Korei Południowej lub Japonii. Wszystkie osoby, które przylecą w najbliższych dniach do kraju będą miały przeprowadzone badania jeszcze w samolocie. Zostanie im zmierzona temperatura, a jeśli zostanie stwierdzona gorączka (powyżej 38 stopni Celsjusza) pasażer zostanie odizolowany od reszt pasażerów. Zostanie poinformowana o tym przypadku również stacja sanitarno-epidemiologiczna.

polecamy

Polecane dla Ciebie

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.