Koronawirus został zaobserwowany po raz pierwszy pod koniec ubiegłego roku. Po kilku miesiącach epidemia rozprzestrzeniła się na cały świat. Najwięcej przypadków dotychczas odnotowano w Rosji, USA i Brazylii. W Europie najbardziej ucierpieli Włosi i Hiszpanie. Czytaj więcej...
Koronawirus – mapy
Wiele osób chce śledzić rozwój pandemii za pomocą narzędzi dostępnych w internecie. Tutaj znajdziesz aktualne informacje na temat koronawirusa w Polsce, przede wszystkim bilans wszystkich potwierdzonych i hospitalizowanych przypadków, a także liczbę ofiar śmiertelnych.
Koronawirus na świecie
Oficjalne dane są wciąż aktualizowane. W Polsce krzywa zachorowań wypłaszcza się, co oznacza, że maleje liczba chorych, a zwieksza się ozdrowieńców. Nie oznacza to jednak, że możemy się pożegnać z epidemią. Zdaniem wirusologa, dr. Pawła Grzesiowskiego, dzienny przyrost chorych będzie się utrzymywał na stałym poziomie, a co 2-3 tygodnie usłyszymy o nowym ognisku zachorowań, tak jak mialo to miejsce na Śląsku.
GIS – informacje dla podróżujących
Sanepid wydał apel, w którym informuje, że osoby, które w ciągu ostatnich dwóch tygodni wróciły z zagrożonych rejonów i zaobserwowały u siebie niepokojące objawy zgłosiły się telefonicznie do stacji sanitarno-epidemiologicznej albo osobiście do oddziału zakaźnego w szpitalu. Szczególnie ważne jest to w przypadku osób, które wróciły z Chin, Włoch, Korei Południowej lub Japonii.
Wszystkie osoby, które przylecą w najbliższych dniach do kraju będą miały przeprowadzone badania jeszcze w samolocie. Zostanie im zmierzona temperatura, a jeśli zostanie stwierdzona gorączka (powyżej 38 stopni Celsjusza) pasażer zostanie odizolowany od reszt pasażerów. Zostanie poinformowana o tym przypadku również stacja sanitarno-epidemiologiczna.
Komentarze