Przejdź na WP

Korzystasz z suszarek do rąk? Uważaj na grzyby i bakterie (WIDEO)

Naukowiec Nichole Ward z Kalifornii przeprowadziła niedawno eksperyment. Pokazuje on, że korzystanie z suszarek do rąk jest niebezpieczne. W publicznych łazienkach suszysz ręce pod ciepłym strumieniem powietrza? Zobacz wideo i przekonaj się, co to oznacza dla twojego zdrowia.

Korzystasz z suszarek do rąk? Uważaj na grzyby i bakterie. Naukowiec Nicole Ward z Kalifornii przeprowadziła eksperyment. Pokazuje on, że korzystanie z suszarek do rąk jest niebezpieczne. Kobieta przez trzy minuty trzymała wewnątrz suszarki do rąk płytkę Petriego, czyli przezroczyste naczynie laboratoryjne.

Zamknęła je i odstawiła na kilka dni. Ward zaprezentowała następnie, co wyrosło na płytce. Zdjęcie mówi samo za siebie. Według Ward są to grzyby i bakterie powodujące wiele chorób. Gdy suszymy ręce, zostają one więc na naszych "czystych" dłoniach. Naukowiec dodaje, że nie badała powstałego nalotu. Równie dobrze może być więc on nieszkodliwy. Ward wrzuciła post ze zdjęciem na swoim Facebooku.

Udostępniło je ponad 145 tysięcy użytkowników. Kobieta zdradziła markę suszarki. Producent odpowiedział, że jego sprzęt jest w pełni higieniczny i był sprawdzany w badaniach uniwersyteckich. Nie wierzą w to komentujący. Internauci piszą w komentarzach, że już nigdy nie będą korzystali z suszarek. Od teraz każdy będzie używał papierowych ręczników.

Zainteresuje cię również:

Zobacz też:

Pomóż nam w stworzeniu idealnej wyprawki dla maluszka

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy