Trwa ładowanie...

Metroseksualizm - przyczyny, jak wygląda mężczyzna metroseksualny

Pojęcie metroseksulny po raz pierwszy pojawiło się w felietonie Marka Simpsona na łamach "The Independent". Termin jest połączeniem dwóch słów "metropolia" i "heteroseksualizm". Opisuje coraz bardziej powszechne zjawisko podsycane przez kulturę masową, która propaguje wśród młodych mężczyzn zamiłowanie do szczególnej dbałości o własny wygląd. Czym charakteryzuje się metroseksualizm?

spis treści

1. Czym jest metroseksualizm?

Metroseksualizm pochodzi od słów metropolia i heteroseksualizm, określa styl życia młodych mężczyzn, w którym dominuje skupienie na własnej cielesności i atrakcyjności oraz podążanie za modą.

Zobacz film: "Co wpływa na pewność siebie?"

Osobie metroseksualnej przypisuje się wrażliwość, delikatność, zdolność do empatii, zainteresowanie sztuką oraz naukami humanistycznymi. Metroseksualni mężczyźni uprawiają sport przede wszystkim dla kondycji, a nie ze względu na przyrost masy mięśniowej.

Stają się wiernymi klientami wyselekcjonowanych marek odzieżowych, salonów SPA i klubów fitness. Niekiedy przemiana postępuje tak daleko, że możemy odnieść wrażenie, iż stoi przed nami mitologiczny Narcyz zakochany we własnym odbiciu.

2. Przyczyny metroseksualizmu

Za pojawienie się metrosekualnych mężczyzn odpowiadają w dużej mierze wielkie koncerny kosmetyczne i odzieżowe. To ich nieprzerwany atak marketingowy sprawia, że wrażliwi mężczyźni stają się ich wiernymi klientami.

Wymieniając przyczyny, nie można również pominąć ewolucji współczesnego społeczeństwa, której jesteśmy świadkami. Na naszych oczach zacierają się tradycyjne role męskie i żeńskie. Nie znaczy to, że metroseksualni mężczyźni tracą swoją siłę czy stanowczość, stają się oni raczej bardziej uczuciowi. Czy to źle?

3. Jak wygląda mężczyzna metroseksualny?

Mężyczna metroseksualny na równi z kobietami podąża za modą. Umie dobrać kolor chusty do koszulki, odważnie podkreśla płaszcz paskiem i wyróżnia się w tłumie, chodząc na przykład w zamszowych butach w burgundowym odcieniu.

Najczęściej nosi dopasowane, modne ubrania. Na jego wizerunek składają się również precyzyjnie uczesane i utrwalone żelem włosy, całoroczna opalenizna, białe zęby oraz połyskliwe, zadbane paznokcie.

8 objawów zaburzeń hormonalnych, które mają wpływ na twój wygląd i samopoczucie
8 objawów zaburzeń hormonalnych, które mają wpływ na twój wygląd i samopoczucie [5 zdjęć]

Zmiany hormonalne podczas dojrzewania to normalny proces. Odpowiedni rozwój organizmu jest przecież

zobacz galerię

4. Charakter mężczyzny metroseksualnego

Zazwyczaj zadbane, modnie odziane męskie ciała skrywają delikatną duszę. Mężczyźni stający w opozycji do niezależnych, silnych kobiet nagle objawiają swoją delikatną naturę, wrażliwość na piękno i zdolność do empatii.

Zobacz także:

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

mgr Inez Mayer
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza