Trwa ładowanie...

Mieszanka wybuchowa - narkotyki i seks

Przyjmowanie substancji psychoaktywnych wywiera duży wpływ na zachowanie człowieka. Używanie narkotyków oraz ich nałogowe przyjmowanie, prowadzi do zmian w psychice i degradacji organizmu. Do głównych motywów sięgania po narkotyk należą: ciekawość, potrzeba silnych doznań, przyjemność oraz lęk przed kontaktami społecznymi.

Zobacz film: "Osobowość seksualna"

Każdy narkotyk działa inaczej, ale większość z tych substancji wpływa na życie seksualne człowieka. Następują zmiany w układzie hormonalnym i nerwowym. Zmiana działania mózgu oraz neuroprzekaźników zmienia także potrzeby seksualne. Niektóre narkotyki wpływają na obniżenie poziomu testosteronu, przez co obniżają pociąg seksualny mężczyzny. Chęci na seks są mniejsze, ale także pojawiają się problemy z erekcją. Część z tych objawów nie ustępuje po odstawieniu środków, szczególnie po długotrwałym stosowaniu. Niekiedy narkotyki wpływają także na problemy z osiągnięciem orgazmu i zbudowaniem podniecenia. Inne stają się przyczyną zawałów i problemów z układem naczyniowym.

Stosowanie substancji psychoaktywnych początkowo powoduje zwiększenie możliwości seksualnych oraz większą otwartość względem potencjalnych partnerów. Jednak stosowane regularnie powodują często nieodwracalne zmiany w psychice i organizmie, przez co wpływają bezpośrednio na zaburzenia sfery seksualnej.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.