Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Lek. Magdalena Pikul

Mikroskleroterapia pajączków

Avatar placeholder
05.09.2013 14:41
Mikroskleroterapia pajączków
Mikroskleroterapia pajączków

Mikroskleroterapia jest metodą leczenia pajączków naczyniowych (wenulektazji, angiektazji, teleangiektazji). Polega ona na wstrzykiwaniu do światła zmienionego naczynia substancji obliterującej, która w miejscu podania wywołuje odczyn zapalny, a później włóknienie i zarastanie pajączków naczyniowych. Wstrzyknięcia wykonuje się za pomocą bardzo cienkiej igły insulinowej, a z racji tego, że naczynka takie mają bardzo małą średnicę, w celu ich dokładnego uwidocznienia oświetla się powierzchnię skóry specjalnym „oświetlaczem naczyniowym”.

Zabieg taki wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych i trwa około 20-30 minut. Po zabiegu przez około 3 dni pacjent musi nosić opatrunek uciskowy na leczonych partiach ciała. Ponadto w miejscu zamkniętych naczyń mogą pozostawać przebarwienia skóry, które jednak powinny samoistnie zaniknąć w ciągu pół roku. Poza tym mikroskleroterapia nie wywołuje żadnych poważnych powikłań i nie wymaga ze strony pacjenta specjalnego przygotowania.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza