Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Lek. Magdalena Pikul

Mikroskleroterapia pajączków

Avatar placeholder
05.09.2013 14:41
Mikroskleroterapia pajączków
Mikroskleroterapia pajączków

Mikroskleroterapia jest metodą leczenia pajączków naczyniowych (wenulektazji, angiektazji, teleangiektazji). Polega ona na wstrzykiwaniu do światła zmienionego naczynia substancji obliterującej, która w miejscu podania wywołuje odczyn zapalny, a później włóknienie i zarastanie pajączków naczyniowych. Wstrzyknięcia wykonuje się za pomocą bardzo cienkiej igły insulinowej, a z racji tego, że naczynka takie mają bardzo małą średnicę, w celu ich dokładnego uwidocznienia oświetla się powierzchnię skóry specjalnym „oświetlaczem naczyniowym”.

Zabieg taki wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych i trwa około 20-30 minut. Po zabiegu przez około 3 dni pacjent musi nosić opatrunek uciskowy na leczonych partiach ciała. Ponadto w miejscu zamkniętych naczyń mogą pozostawać przebarwienia skóry, które jednak powinny samoistnie zaniknąć w ciągu pół roku. Poza tym mikroskleroterapia nie wywołuje żadnych poważnych powikłań i nie wymaga ze strony pacjenta specjalnego przygotowania.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze