Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: NIEDOBÓR MAGNEZU

Modelowanie pośladków

Na modelowanie pośladków najczęściej decydują się panie, które chcą nabrać bardziej kobiecych kształtów lub panie, których pośladki straciły swą jędrność wraz z wiekiem i konieczne jest ich podniesienie. Jednym z dwóch podstawowych zabiegów modelowania pośladków jest powiększenie ich za pomocą wstawienia implantów silikonowych w pośladki, a dokładniej pomiędzy mięsień pośladkowy wielki i średni. Jest to zabieg inwazyjny, dlatego wykonuje się go w znieczuleniu ogólnym. Po zabiegu pacjentka nie może siadać przez 2 tygodnie, a całkowite gojenie się trwa około miesiąca. Efekty są dość trwałe.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czy warto wykonywać badania profilaktyczne?"

Drugim rodzajem zabiegu jest przeszczep tkanki tłuszczowej polegający na wstrzyknięciu w inną część ciała roztworu zmiękczającego, odessaniu oraz wstrzyknięciu tłuszczu (od 1-2 litrów) w pośladki. Zaletą niewątpliwie jest fakt, iż pacjentce nie wprowadza się do organizmu ciała obcego. Rekonwalescencja tak jak w poprzednim przypadku trwa około jednego miesiąca. Trzecim rodzajem zabiegu jest wstrzyknięcie w pośladki żelu na bazie stabilizowanego kwasu hialuronowego. Kwas ten występuje naturalnie w organizmie, dzięki niemu mamy gładką oraz jędrną skórę. Wraz z wiekiem zaczyna nam go ubywać i pojawiają się zmarszczki. Metoda ta jest małoinwazyjna i nie wymaga znieczulenia ogólnego. Efekt jednak nie jest trwały, a pacjentka może się nim cieszyć przez około 2 lata.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Lek. Magdalena Pikul
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza