Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Lek. Magdalena Pikul

Modelowanie pośladków

Avatar placeholder
05.09.2013 14:38
Modelowanie pośladków
Modelowanie pośladków

Na modelowanie pośladków najczęściej decydują się panie, które chcą nabrać bardziej kobiecych kształtów lub panie, których pośladki straciły swą jędrność wraz z wiekiem i konieczne jest ich podniesienie. Jednym z dwóch podstawowych zabiegów modelowania pośladków jest powiększenie ich za pomocą wstawienia implantów silikonowych w pośladki, a dokładniej pomiędzy mięsień pośladkowy wielki i średni. Jest to zabieg inwazyjny, dlatego wykonuje się go w znieczuleniu ogólnym. Po zabiegu pacjentka nie może siadać przez 2 tygodnie, a całkowite gojenie się trwa około miesiąca. Efekty są dość trwałe.

Drugim rodzajem zabiegu jest przeszczep tkanki tłuszczowej polegający na wstrzyknięciu w inną część ciała roztworu zmiękczającego, odessaniu oraz wstrzyknięciu tłuszczu (od 1-2 litrów) w pośladki. Zaletą niewątpliwie jest fakt, iż pacjentce nie wprowadza się do organizmu ciała obcego. Rekonwalescencja tak jak w poprzednim przypadku trwa około jednego miesiąca. Trzecim rodzajem zabiegu jest wstrzyknięcie w pośladki żelu na bazie stabilizowanego kwasu hialuronowego. Kwas ten występuje naturalnie w organizmie, dzięki niemu mamy gładką oraz jędrną skórę. Wraz z wiekiem zaczyna nam go ubywać i pojawiają się zmarszczki. Metoda ta jest małoinwazyjna i nie wymaga znieczulenia ogólnego. Efekt jednak nie jest trwały, a pacjentka może się nim cieszyć przez około 2 lata.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze