Trwa ładowanie...

Najcięższy człowiek świata znowu może chodzić. Zrzucił ponad trzysta kilogramów

Avatar placeholder
04.12.2019 11:05
Najcięższy człowiek świata znowu może chodzić. Zrzucił ponad trzysta kilogramów
Najcięższy człowiek świata znowu może chodzić. Zrzucił ponad trzysta kilogramów (Facebook)

Juan Pedro Franco znów może chodzić o własnych siłach. Meksykanin uważany za najcięższego człowieka na świecie przeszedł skomplikowaną operację, dzięki czemu schudł ponad trzysta kilogramów w trzy lata.

1. Ważył blisko 600 kg!

Meksykanin trafił na listę Księgi Rekordów Guinessa w 2017 roku. Ważył wtedy 590 kilogramów. Nie był w stanie samodzielnie się poruszać, a stan jego zdrowia był krytyczny. Dzisiaj chodzi z pomocą kuli ortopedycznej. Wszystko dzięki diecie, terapii psychologicznej i skomplikowanej operacji.

W wywiadzie dla lokalnej meksykańskiej telewizji Juan Pedro mówił o tym, że zmiana, jaka dokonała się w jego ciele jest dla niego nowym życiem. Do tej pory był przywiązany do łóżka. Dzisiaj może samodzielnie chodzić, usiąść na łóżku, sięgnąć po szklankę wody, a także skorzystać z toalety bez niczyjej pomocy. Większa swoboda ruchu, którą odzyskał razem ze spadkiem wagi pomaga mu w powrocie do swojej pasji. Juan Pedro jest podobno świetnym gitarzystą.

Dzisiaj Juan może poruszać się samodzielnie
Dzisiaj Juan może poruszać się samodzielnie

2. Wyciągali go z domu za pomocą dźwiga

Zobacz film: "Masz nadwagę? Grozi ci 12 nowotworów"

Problemy mężczyzny zaczęły się kilka lat temu, kiedy uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu. Na skutek komplikacji jakie wywołał, lekarze nie byli w stanie zatrzymać nienaturalnego przyrostu masy ciała.

Jego historia ujrzała światło dzienne, kiedy w 2016 roku musiał być przetransportowany do szpitala oddalonego o 100 kilometrów od jego miejsca zamieszkania. Nie był w stanie samodzielnie opuścić domu. Ratownicy medyczni też nie mogli wyciągnąć go przez drzwi. Postanowiono użyć ciężkiego sprzętu. Zerwano dach, a Meksykanina z domu wyniósł dźwig.

Może samodzielnie wstać z łóżka
Może samodzielnie wstać z łóżka

Przy standardowych problemach z wagą lekarze przeprowadzają redukcję żołądka. Dzięki niej człowiek przyswaja mniej pokarmu. U Juana potrzebne były aż trzy redukcje – dopiero wtedy zaczął tracić na wadze.

Juan Pedro musiał przejść skomplikowaną operację
Juan Pedro musiał przejść skomplikowaną operację

Problem Juana Pedro uruchomił w Meksyku debatę na temat otyłości, która jest tam problemem społecznym. Według danych przytaczanych przez tamtejsze media - nawet 75 proc. ludzi w Meksyku jest otyłych. Jest to również kraj, w którym występuje największe na świecie ryzyko wystąpienia cukrzycy u dorosłego człowieka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze