Trwa ładowanie...

Natural Pharmaceuticals: kwasy omega dla zdrowia Polaków. Czym firma zasłużyła na świetne opinie klientów?

Avatar placeholder
24.04.2023 11:42
Natural Pharmaceuticals: kwasy omega dla zdrowia Polaków. Czym firma zasłużyła na świetne opinie klientów?
Natural Pharmaceuticals: kwasy omega dla zdrowia Polaków. Czym firma zasłużyła na świetne opinie klientów? (materiał partnera)

Natural Pharmaceuticals to norweskie suplementy diety, które od ponad 10 lat wspomagają zdrowie Polaków. Spółka zaczynała skromnie – jednak szybko zdobyła zaufanie konsumentów. A wszystko dzięki dbałości o jakość, bezpieczeństwo i najwyższe standardy obsługi klienta.

Materiał sponsorowany przez Natural Pharmaceuticals

A zaczęło się, jak w każdej dobrej historii – od podróży

W 2009 roku Knut Erik Karlsen, założyciel norweskiej NaturaMed Pharmy wybrał się w podróż służbową do Warszawy. Ten wyjazd uświadomił mu dwie rzeczy. Po pierwsze: w Europie Środkowej ryby morskie to nie lada rarytas. A po drugie: wiedza o kwasach omega-3 w tej części świata jest bliska zeru.

NaturaMed Pharma była już w tym czasie jednym z pionierów, wykorzystujących łososia norweskiego do produkcji wysokojakościowych suplementów diety, bogatych w kwasy omega. Podczas warszawskiej podróży w głowie Karlsena zrodził się pomysł.

Zdecydował, aby wykorzystać wiedzę i doświadczenie zdobyte w Skandynawii – i stworzyć od podstaw firmę, która dostarczy najwyższej jakości wielonienasycone kwasy tłuszczowe mieszkańcom Europy Środkowej. I tak właśnie zaczęła się historia Natural Pharmaceuticals.

Dlaczego akurat kwasy omega?

Obecnie oferta Natural Pharmaceuticals to nie tylko kwasy omega. Dziś można zamawiać także witaminy lub minerały przebadane w niezależnych laboratoriach pod kątem czystości i zawartości składników aktywnych. Ale to właśnie od kwasów omega wszystko się zaczęło.

Dlaczego założyciel firmy postawił na tak niszowy produkt i jak to się stało, że spółka Natural Pharmaceuticals tak szybko zyskała konsumentów w całej Europie Środkowej-Wschodniej?

Dla serca, mózgu i oczu

Odpowiedź kryje już sama nazwa kwasów omega-3. Należą one do rodziny NNKT –niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Nasz organizm potrzebuje ich do prawidłowego funkcjonowania – ale potrafi je syntetyzować w bardzo ograniczonym stopniu. Kwasy omega-3 to grupa kilkudziesięciu różnych związków. Jednak kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia mają: kwasy EPA i DHA i DPA.

Zgodnie z oświadczeniami zdrowotnymi, pozytywnie zaopiniowanymi przez EFSA, kwasy omega przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania serca (EPA, DHA), mózgu (DHA) i wzroku (DHA). To kluczowe organy dla większości ludzi – co dobrze tłumaczy, dlaczego w nazwie kwasów znajduje się słowo „niezbędne”.

FAO i WHO zalecają spożywanie przynajmniej 500 mg cennych kwasów dziennie. Dlatego warto wzbogacić dietę w tłuste ryby (łosoś, makrela, śledzie) i oleje roślinne (z siemienia lnianego, orzechów włoskich), które są doskonałym źródłem „omeg”.

Tłuste ryby, oleje roślinne i orzechy to naturalne źródła kwasów omega-3 w diecie.
Tłuste ryby, oleje roślinne i orzechy to naturalne źródła kwasów omega-3 w diecie. (materiał partnera)

Można także zdecydować się na rozsądną suplementację. Jednak przed sięgnięciem po kapsułkę – warto sprawdzić jej skład, warunki wytwarzania i pochodzenie. Te 3 czynniki mogą okazać się kluczowe dla jakości suplementu i jego wpływu na zdrowie.

OmegaMarine – najświeższy olej z łososia na świecie

Suplementy diety Natural Pharmaceuticals stawiają przede wszystkim na sprawdzony skład i pewne pochodzenie. Flagowy produkt marki – suplement diety OmegaMarine™, bogaty w dobroczynne kwasy tłuszczowe, opiera się na najświeższym oleju z norweskiego łososia na świecie.

Tak mówi o tym Jonas Törnquist, CEO Grupy Natural Pharmaceuticals:

Sięgnęliśmy po to, z czego słynie Norwegia, co jest naszą dumą i postanowiliśmy podzielić się tym dobrem z krajami Europy Środkowo-Wschodniej. Zapukaliśmy nieśmiało do drzwi Klientów z nowinką w postaci wysokojakościowych, prozdrowotnych suplementów diety dostarczanych w wygodny sposób – prosto do domu. Jesteśmy szczęśliwi, że przyjęli nas tak gościnnie i że już od ponad dekady możemy im służyć.

Trzy kwasy tłuszczowe omega w jednej kapsułce

Olej z łososia norweskiego, który jest głównym składnikiem suplementu OmegaMarine™, zawiera wszystkie trzy kwasy omega, które są ważne dla ludzkiego zdrowia – EPA, DHA i DPA.

Kwas DPA, który wcześniej był w cieniu swoich dwóch wielkich „kuzynów”, obecnie budzi coraz większe zainteresowanie wśród naukowców. Jest drugim (po DHA) kwasem tłuszczowym obecnym w mózgu, pełni także rolę „pośrednika” między EPA i DHA. Jest także ważnym składnikiem mleka matki.

Łosoś ma w składzie także naturalny przeciwutleniacz: astaksantynę. Dzięki temu olej z łososia utlenia się znacznie wolniej niż oleje pochodzące z innych ryb – a w efekcie nie wytwarza nieprzyjemnego zjełczałego zapachu.

Od połowu łososia do ekstrakcji oleju wykorzystanego przy produkcji suplementów mija nie więcej niż 75 minut.
Od połowu łososia do ekstrakcji oleju wykorzystanego przy produkcji suplementów mija nie więcej niż 75 minut. (materiał partnera)

Co jeszcze wyróżnia Natural Pharmaceuticals? To, co zdecydowanie przemawia za tą firmą to świeżość surowca. Od połowu łososia do ekstrakcji oleju, który wykorzystuje się do produkcji suplementów nie może minąć więcej niż 75 minut.

Olej z łososia tłoczony jest na zimno i przechowywany w atmosferze ciekłego azotu, bez dostępu do powietrza. Wszystko po to, aby zapobiec rozpadowi cennych kwasów omega. W efekcie produkt, który trafia do klienta, zachowuje najwyższą jakość i wysoką zawartość kwasów omega-3.

Jedyny w Polsce suplement z certyfikatem ORIVO

Zanim OmegaMarine™ trafi do klienta, każda partia produktu trafia na wyrywkowe testy do norweskiego laboratorium ORIVO. Pozwala to potwierdzić dwie rzeczy. Po pierwsze: czy próbka zawiera deklarowaną ilość oleju rybiego. Po drugie: czy w każdej kapsułce znajduje się drogocenny olej z łososia norweskiego. OmegaMarine to pierwszy suplement na świecie, którego autentyczność potwierdził certyfikat ORIVO.

-Mamy pełne zaufanie do naszych stałych, sprawdzonych dostawców. Dlatego nie było dla nas zaskoczeniem, że laboratoryjne testy ORIVO potwierdziły jakość składników, jak i autentyczność pochodzenia naszego OmegaMarine™.

Na rynku można dziś zamówić mnóstwo produktów omega-3, czasem niestety pozyskiwanego z oleju niewiadomego, trudnego do zweryfikowania pochodzenia. Nasi Klienci mogą mieć za to pewność, że nasza marka była, jest i będzie gwarantowana badaniami autoryzowanymi przez supernowoczesny ośrodek naukowy ORIVO. - Jonas Törnquist, CEO Grupy Natural Pharmaceuticals

GOED – popularyzacja wiedzy o kwasach omega

Natural Pharmaceuticals stawia na edukację, dlatego od lat współpracuje z GOED (Światową Organizacją EPA i DHA Omega3). Założona w 2006 roku w USA organizacja popularyzuje wiedzę o kwasach omega-3 na całym świecie. Dba również o najwyższą jakość produktów dostarczanych konsumentom przez swoich członków.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kwasów Omega-3, który przypada 3 marca Natural Pharmaceuticals we współpracy z GOED-em organizuje szeroko zakrojoną akcję informacyjną. Jej celem jest zwiększenie świadomości ludzi na temat tych dobroczynnych kwasów i podkreślenie w jakich aspektach życia są najbardziej pomocne.

Witaminy i minerały o sprawdzonej jakości

W portfolio firmy oprócz kwasów omega znajdziemy też witaminy i minerały wspierające funkcjonowanie ludzkiego organizmu na wielu poziomach. W sklepie natural.pl można zamówić Multiwitaminę, witaminę D3 i K2 i wiele innych.

Uwagę zwracają również nowe produkty firmy: Movisan Collagen II ze składnikami na stawy (wzbogacony o kolagen natywny typu II), oraz CalciumControl z unikalnym wapniem z alg morskich, który wspiera zdrowie kości.

Zainteresowanie budzi akcja, w ramach której można otrzymać darmową próbkę witaminy D. Konsument pokrywa jedynie koszty wysyłki, a kurier przynosi przesyłkę zawierającą roczny zapas witaminy D pod drzwi.

Natural Pharmaceuticals – historia spełnionego marzenia

Pomysł na założenie firmy, która zaopatrzy Europę Środkowo-Wschodnią w wysokiej jakości kwasy omega jeszcze w 2006 roku mógł wydawać się szalony. Z jednej strony świadomość o tym jak ważne są NNKT dla zdrowia w tym regionie była znikoma. Z drugiej strony – wyprodukowanie wysokiej jakości suplementu diety na bazie oleju z łososia norweskiego wymagało ogromnego nakładu środków.

Jednak konsumenci szybko docenili suplementy Natural Pharmaceuticals. Dziś firma jest liderem w produkcji suplementów diety, zawierających wyjątkowy olej z łososia norweskiego. A wszystko dzięki jasnej wizji, ciężkiej pracy i wierze w marzenia.

Materiał sponsorowany przez Natural Pharmaceuticals

Bibliografia:

  1. Rozporządzenie Komisji (UE) nr 432/2012 z dnia 16 maja 2012 r. ustanawiające wykaz dopuszczonych oświadczeń zdrowotnych dotyczących żywności, innych niż oświadczenia odnoszące się do zmniejszenia ryzyka choroby oraz rozwoju i zdrowia dzieci.

„Suplement diety. Zawiera składniki, które wspomagają funkcje organizmu poprzez uzupełnienie normalnej diety. Nie ma właściwości leczniczych.”

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza