Trwa ładowanie...

Oddaj krew, zagraj i Daj MATA chorobie

Już 22 marca 2015 roku o 9.30 w Hotelu Europejskim przy ul. Lubicz 5 w Krakowie odbędzie się VII Turniej Szachowy pod hasłem "Daj MATA chorobie".

Ta niezwykle ciekawa inicjatywa to połączenie turnieju szachowego z akcją krwiodawstwa. Jedynym więc warunkiem uczestnictwa w turnieju jest udokumentowanie tego, że oddało się krew. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych szachistów i nie tylko. Każdy może wziąć udział. Wystarczy do końca marca oddać krew w dowolnej Stacji Krwiodawstwa lub Oddziale Terenowym, powołać się na hasło „Daj MATA chorobie”, a potem przesłać organizatorom akcji informację o ilości oddanej krwi na adres mailowy: info@przebisnieg.org.

Wydarzenie ma na celu zebrać jak największą ilość krwi. Krwi nie można wyprodukować, pochodzi ona tylko i wyłącznie od drugiego człowieka i może być przekazana jako dar życia dla wielu, którzy jej potrzebują. Dotychczas dzięki akcji "Daj MATA chorobie" zebrano prawie 200 litrów krwi. Przewodnicząca Stowarzyszenia "Przebiśnieg" - Maria Szuba - zaznacza, że drugim celem akcji jest szerzenie wiedzy na temat chorób układu krwiotwórczego i metod ich leczenia, a także na temat problemów związanych z onkologią.

Jaka jest wspólna cecha turnieju szachowego i walki z chłoniakiem? I w jednym i w drugim przypadku gracz-pacjent chce dać mata swojemu przeciwnikowi i wygrać.

Więcej informacji o Turnieju na stronie internetowej Stowarzyszenia "Przebiśnieg" oraz na stronie wydarzenia na Facebooku.

"Daj MATA chorobie"

"Daj MATA chorobie"

Akcja "Daj MATA chorobie" Stowarzyszenia "Przebiśnieg" to turniej szachowy połączony z akcją krwiodawstwa. Patronat nad wydarzeniem objął portal abcZdrowie.pl.

Celem akcji jest nie tylko zebranie jak największej ilości krwi dla chorych, którzy jej potrzebują, ale także szerzenie wiedzy na temat krwiodawstwa i jego roli.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.