Przejdź na WP

Oddaj stary telefon. Pomóż onkologicznie chorym dzieciom

„3 x 10” – pod takim szyldem rusza wielka zbiórka zużytych telefonów komórkowych na rzecz podopiecznych fundacji „Krwinka”. Organizatorzy Biegu Fabrykanta i firma Remondis Electrorecycling łączą siły, by zachęcić łodzian do wspierania małych pacjentów chorych na nowotwory.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czy warto wykonywać badania profilaktyczne?"

1. Mała rzecz, duża pomoc

Co jeść, aby zapobiegać nowotworom?
Co jeść, aby zapobiegać nowotworom?

Sprawdź, co warto jeść, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka. Jak wspomagać swój układ immunologiczny,...

zobacz galerię

Liczba 10 ma w przypadku tej akcji znaczenie szczególne. Symbolizuje kilometry, które w ramach sportowych zmagań będą musieli pokonać biegacze, okrągły jubileusz firmy Remondis Electrorecycling i kwotę, która wpłynie na konto Fundacji „Krwinka” za każdy oddany w ramach zbiórki telefon komórkowy.

Zobacz także: Dlaczego nie powinniśmy nosić telefonu komórkowego przy sobie

- Mam nadzieję, że „dziesiątka” okaże się szczęśliwa dla naszych podopiecznych i nie tylko sportowcy, ale również wielu innych mieszkańców naszego województwa wykaże się proekologiczną postawą, przeszuka szafy oraz komody i zechce pozbyć się starych telefonów komórkowych w tak szczytnym celu – mówi Elżbieta Budny, Prezes Fundacji dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka”.

- Bardzo się cieszymy, że kolejny raz możemy liczyć na wsparcie oddanych i zaufanych partnerów, którym nie jest obojętny los dzieci cierpiących na choroby nowotworowe – dodaje.

Jak wygląda sytuacja polskich pacjentów onkologicznych?
Jak wygląda sytuacja polskich pacjentów onkologicznych?

Czy chorzy na nowotwór skóry Polacy mają dostęp do najnowszych metod leczenia? Jakie są ich największe...

zobacz galerię

Osoby chcące wesprzeć tę charytatywną inicjatywę będą mogły przez dwa dni wrzucać niepotrzebne „komórki” do specjalnie oznaczonego pojemnika w biurze zawodów Biegu Fabrykanta, które zostanie utworzone na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ul. Tymienieckiego 22/24. Będzie ono czynne 26 sierpnia w godz. 16:00-21:00 oraz w godz. 13:00-16:00 w dniu rozgrywania imprezy biegowej (27 sierpnia).

Oddaj stary telefon. Pomóż onkologicznie chorym dzieciom
Oddaj stary telefon. Pomóż onkologicznie chorym dzieciom

Informacje prasowe

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy