Trwa ładowanie...

Innovit Vitamin D i OstroVit Appetite control wycofane. W suplementach diety wykryto tlenek etylenu

Główny Inspektor Sanitarny wydał komunikat, w którym ostrzega przed spożywaniem kilku popularnych suplementów diety. Chodzi o Innovit Vitamin D i OstroVit Appetite control. W obu przypadkach przyczyną jest wykrycie w produktach obecności tlenku etylenu - substancji o działaniu rakotwórczym.

spis treści

1. Uwaga na popularne suplementy diety

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany w ramach System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) o wycofywaniu jednej z partii Innovit Vitamin D przez niderlandzką firmę Ridam Care B.V. Przyczyną było wykrycie w produkcie tlenku etylenu, który jest substancją szkodliwą dla zdrowia. Podobne kroki podjęto w Polsce.

Poniżej szczegóły dotyczące wycofanej partii:

Zobacz film: "Kiedy trzecia dawka dla wszystkich Polaków po 18 r.ż ?"
  • Innovit Vitamin D

  • Numer artykułu: 3003239

  • Numer serii: 258899

  • Data minimalnej trwałości: 02.2023 r.

Sieć sklepów Action w Polsce wycofuje ze sklepów groźną dla zdrowia partię produktu.

Podczas kontroli wykryto obecność groźnego dla zdrowia składnika
Podczas kontroli wykryto obecność groźnego dla zdrowia składnika (Adobe Stock)

2. Kolejne produkty wycofane ze względu za zawartość tlenku etylenu

To nie jedyny z suplementów diety, w których wykryto tlenek etylenu. W kolejnym komunikacie GIS ostrzega również przez kilkoma partiami produktu OstroVit Appetite control.

Podczas kontroli okazało się, że do ich produkcji użyto składnika zanieczyszczonego właśnie tlenkiem etylenu.

Poniżej szczegóły dotyczące wycofanej partii:

  • OstroVit Appetite control 60 kapsułek

  • Numer partii: 6APE001

  • Data minimalnej trwałości: 26.05.2023 r.

  • Producent: FITNESS TRADING Robert Szulborski, ul. Sitarska 16, 18-300 Zambrów

Firma FITNESS TRADING Robert Szulborski podjęła działania mające na celu wycofanie z obrotu wskazanych partii produktów.

Tlenek etylenu jest substancją szkodliwą dla zdrowia, niezależnie od jego poziomu. Może być rakotwórczy, zwiększa ryzyko poronienia, może również powodować problemy z pamięcią. W Unii Europejskiej tlenek etylenu jest zakazany do stosowania w żywności w jakiejkolwiek ilościach.

Na razie nie wiadomo, jak to się dzieje, że trafia do żywności czy suplementów diety. Wykażą to wyniki szczegółowego śledztwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza