Trwa ładowanie...
18+
UWAGA!
Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych.
Przejdź na stronę główną Mam 18 lat i chcę wejść

Pegging - co to jest, jak się przygotować, zagrożenia, pozycje

 Katarzyna Wąś-Zaniuk
02.11.2022 15:38
Pegging
Pegging (adobe stock)

Pegging to praktyka seksualna dedykowana do osób, które lubią eksperymentować w łóżku. W trakcie zbliżenia partnerka penetruje odbyt mężczyzny za pomocą sztucznego członka lub wibratora przymocowanego do jej bioder za pomocą specjalnej uprzęży. Co jeszcze warto wiedzieć na temat tego aktu płciowego? Jak należy przygotować się do swojego pierwszego peggingu?

spis treści

1. Co to jest pegging?

Pegging jest terminem, który odnosi się do penetrowania analnego mężczyzny przez kobietę przy użyciu sztucznego penisa bądź wibrującego gadżetu erotycznego przypiętego paskami do uprzęży. W trakcie uprawiania peggingu kobieta odgrywa rolę dominującą, mężczyzna zaś wciela się w rolę osoby zdominowanej.

Według terapeuty seksualnego i autora książki „Jej orgazm najpierw”, doktora Iana Kernera, termin „pegging” został wprowadzony do języka potocznego za sprawą amerykańskiego dziennikarza oraz aktywisty Dana Savage’a. To właśnie autor książki „Savage Love” użył tego słowa jako pierwszy.

2. Jak przygotować się do peggingu?

Zobacz film: "Orgazm"

Pegging stanowi niezwykle ciekawą alternatywę zarówno dla tradycyjnego seksu pochwowego, jak również dla miłości francuskiej. W jaki sposób się do niego przygotować? Na dwie godziny przed stosunkiem należy wykonać lewatywę, czyli enemą przeczyszczającą. Lewatywa ułatwia zachowanie higieny osobistej osobom aktywnym seksualnie, ale również oczyszcza odbytnicę z nadmiaru mas kałowych. Wlew doodbytniczy można przygotować samodzielnie w domu z użyciem wielorazowej, gumowej gruszki. Alternatywą dla gruszek są irygatory do lewatywy dostępne w aptekach.

Podczas podniecenia u większości kobiet dochodzi do naturalnej produkcji śluzu pochwowego. Sprawa ta wygląda nieco inaczej jeśli chodzi o śluzówkę odbytu. Aby pegging był dla osoby penetrowanej bezpieczny i komfortowy, niezbędne jest zastosowanie lubrykantu, zwanego potocznie żelem intymnym. Użycie lubrykantu ułatwia penetrację i przeciwdziała powstawaniu otarć czy podrażnień.

3. Zagrożenia

Pegging uprawiany zbyt często może doprowadzić do rozwoju choroby hemoroidalnej, jak również do zaburzeń motoryki odbytu i odbytnicy, w tym:

  • osłabienia zwieracza odbytu i nietrzymania stolca,
  • mikrouszkodzeń w obrębie śluzówki odbytu,
  • przetoki odbytu.

4. Najlepsze pozycje do peggingu

Jakie są najlepsze pozycje do peggingu? Zdania na ten temat są podzielone, eksperci uważają jednak, że dla osób rozpoczynających przygodę z peggingiem najlepsza będzie tradycyjna pozycja misjonarska. Pozycja ta pozwala nie tylko na dużą intymność między partnerami seksualnymi. Umożliwia również osobie penetrowanej zachowanie kontroli nad szybkością czy głębokością penetracji.

Inną polecaną pozycją do peggingu jest pozycja na pieska. Umożliwia ona głębszą i bardziej intensywną penetrację, z tego powodu polecana jest osobom nieco bardziej doświadczonym. Dodatkowo, pozycja na pieska daje ogromną swobodę działania kobiecie, która penetruje analnie mężczyznę.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze