Trwa ładowanie...

Płyn micelarny – jak często należy go stosować?

Avatar placeholder
18.03.2021 14:28
Materiał sponsorowany przez
(Materiał partnera)

Demakijaż jest niezwykle ważny – pomaga nam pozbyć się z cery nie tylko zaaplikowanych wcześniej kosmetyków kolorowych, ale także różnego rodzaju zanieczyszczeń (kurzu, bakterii czy nadmiaru łoju). Wciąż trwa walka pomiędzy dwoma popularnymi produktami – zarówno Mixa Płyn micelarny jak i mleczko do demakijażu tej samej marki to doskonałe kosmetyki, które pokochali klienci. Czy jednak to płyn jest nieco lepszym i bardziej uniwersalnym rozwiązaniem? Jak często po niego sięgać?

Czemu stosujemy płyn micelarny?

Trzeba wiedzieć, że Mixa – Płyn micelarny posiada wielu fanów. Ten sposób oczyszczania skóry stał się popularny już kilka lat temu i wciąż uważany jest za jedno z lepszych rozwiązań w kwestii demakijażu. W końcu płyny tego rodzaju stosowane są także w gabinetach kosmetycznych, jak i w domowym zaciszu. Co sprawia, że jest to tak lubiany sposób oczyszczania cery? Dlaczego sprawdza się w przypadku tak wielu typów skóry? Przede wszystkim zapewnia najlepszy efekt w możliwie krótkim czasie – wystarczy zaaplikować niewielką ilość produktu na wacik i przystąpić do demakijażu. Nawet wodoodporne tusze czy podkłady zmyjemy w zaledwie jedną chwilę, ponieważ micele doskonale rozpuszczają zanieczyszczenia, które osiadają na płatku kosmetycznym.

Co jest lepsze: płyn micelarny czy mleczko do demakijażu?

Tak naprawdę oba te produkty są właściwym wyborem. Różnią się jedynie konsystencją, jednak mimo to nawet sposób ich użytkowania jest dokładnie taki sam. Warto wiedzieć, że mleczko do demakijażu jest gęste i pozostawia na skórze tłusty film, który nie każdemu przypadnie do gustu. Zaraz po użyciu takiego kosmetyku czujemy silną potrzebę, aby sięgnąć po żel czy też piankę. Tymczasem płyn micelarny przypomina raczej wodę, ale po jego użyciu nie występuje ani uczucie ściągnięcia, ani pieczenia, nie ma też na cerze tłustej warstwy, jak to bywa w przypadku mleczka. Zaleca się jednak, aby oba kosmetyki były tylko jednym z etapów oczyszczania twarzy – na naszej twarzy w ciągu dnia osiada naprawdę wiele niepożądanych drobnoustrojów, których na pewno chcemy się skutecznie pozbyć.

Mixa – płyn micelarny i częstotliwość stosowania

Jako że płyn micelarny to kosmetyk przeznaczony nie tylko do demakijażu – częstotliwość jego stosowania jest tak naprawdę dowolna. Możemy rozpoczynać poranną rutynę właśnie od oczyszczenia cery przy użyciu tego rodzaju produktu, aby przygotować ją na dalsze kroki pielęgnacyjne. W ten sposób doskonale przyszykujemy skórę na aplikację toniku oraz kremu na dzień.

Jeżeli jednak odczuwamy taką potrzebę, to tutaj również możemy zastosować wieloetapowe oczyszczanie – Mixa płyn micelarny to dobry wstęp, natomiast w następnym kroku warto sięgnąć po piankę bądź żel. To upewni nas w tym, że pory nie będą zatkane i bez problemu nałożymy krem nawilżający stanowiący idealną bazę pod makijaż.Jeśli niekoniecznie stosujemy kosmetyki kolorowe, to w czasie dnia także warto jest ponownie umyć twarz. Dlaczego? Nierzadko to podkład czy korektor tworzy dodatkową barierę przed czynnikami zewnętrznymi.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Materiał sponsorowany przez
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze