Trwa ładowanie...

Podziel się krwią. Warto! (WIDEO)

Zobacz film: "Podziel się krwią. Warto!"

Rocznie w Polsce dokonuje się 2 miliony transfuzji krwi. Dzięki wielu kampaniom informacyjnym stale rośnie liczba osób, które decydują się oddawać krew. Zwiększa się również grono honorowych krwiodawców.

W naszym organizmie krąży blisko 6 litrów krwi. Warto się nią podzielić, zwłaszcza, że już na drugi dzień po jej oddaniu objętość tego cennego płynu wraca do normy. A zatem by móc ratować ludzkie życie tak naprawdę niewiele trzeba. Do wybranego punktu krwiodawstwa zgłosić się może osoba pełnoletnia, zdrowa, ważąca co najmniej 50 kilogramów i chcąca pomóc drugiemu człowiekowi. Krew mężczyzna oddawać może co dwa miesiące, kobieta – co trzy.

Zobacz, jak po kroku oddać krew. Dowiedz się, jakie badania wykonuje się przed trasfuzją oraz kto nie może zostać krwiodawcą.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.