Trwa ładowanie...

Podziel się krwią. Warto! (WIDEO)

Zobacz film: "Podziel się krwią. Warto!"

Rocznie w Polsce dokonuje się 2 miliony transfuzji krwi. Dzięki wielu kampaniom informacyjnym stale rośnie liczba osób, które decydują się oddawać krew. Zwiększa się również grono honorowych krwiodawców.

W naszym organizmie krąży blisko 6 litrów krwi. Warto się nią podzielić, zwłaszcza, że już na drugi dzień po jej oddaniu objętość tego cennego płynu wraca do normy. A zatem by móc ratować ludzkie życie tak naprawdę niewiele trzeba. Do wybranego punktu krwiodawstwa zgłosić się może osoba pełnoletnia, zdrowa, ważąca co najmniej 50 kilogramów i chcąca pomóc drugiemu człowiekowi. Krew mężczyzna oddawać może co dwa miesiące, kobieta – co trzy.

Zobacz, jak po kroku oddać krew. Dowiedz się, jakie badania wykonuje się przed trasfuzją oraz kto nie może zostać krwiodawcą.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza