Trwa ładowanie...

Popularny lek przeciwbólowy, stosowany m.in. w leczeniu kaca, wycofany z obrotu

Główny Inspektorat Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obiegu popularnego leku przeciwbólowego Alka-Prim. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

GIF informuje, że decyzja o wycofaniu leku dotyczy tabletek musujących 330 mg o numerze serii: 10317 i dacie ważności przypadającej na dzień 31.03.2019 r. Podmiotem odpowiedzialnym są Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.

Główny Inspektorat Farmaceutyczny uzasadnia, że wycofanie z obrotu zostało spowodowane zniekształceniem opakowania bezpośredniego leku, będące wynikiem reakcji substancji pomocniczej z zawartą w specyfiku wodą.

Zobacz film: "Ciemne alkohole wywołują gorszego kaca!"

1. Kiedy stosuje się Alka-Prim?

Lek Alka-Prim przeznaczony jest do stosowania doustnego w przypadku występowania bólów o umiarkowanym natężeniu, w tym bólu mięśni i głowy oraz w pierwszych objawach przeziębienia i grypy. Często stosowany jest także w celu łagodzenia przykrych dolegliwości związanych z wypiciem dużych ilości alkoholu.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza