Trwa ładowanie...

Powstaje piąty w Polsce „Kącik Babci i Dziadka”

Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier” oraz Dom Pomocy Społecznej „Samarytanin” podjęli współpracę przy tworzeniu piątego w Polsce „Kącika Babci i Dziadka” we Wrocławiu przy ul. Świątnickiej 25/27. Dzięki staraniom Fundacji „Porozumienie Bez Barier” realizacja wrocławskiego „Kącika” jest współfinansowana z funduszy globalnego programu charytatywnego Fundacji PPG.

„Kąciki Babci i Dziadka” to autorska inicjatywa Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier” prowadzona w ramach programu „Oswajanie starości”, której celem jest wykreowanie namiastki atmosfery domu rodzinnego w miejscu dedykowanemu Seniorom. Projekt polega między innymi na przeprowadzeniu metamorfozy jednego pomieszczenia w Domu Pomocy Społecznej, dzięki czemu powstaje przyjazna w dobrym klimacie przestrzeń dla osób starszych tworząca warunki dla integracji wewnątrz- i międzypokoleniowej.

Zobacz film: "Podstawowe badania, jakie powinna wykonać każda kobieta"

Zakładamy, że „Kącik Babci i Dziadka” w Domu Pomocy Społecznej we Wrocławiu będzie miejscem otwartym dla przedstawicieli lokalnej społeczności - sąsiadów tej placówki, okolicznych Seniorów, przedszkolaków. Będzie także miejscem ciekawych spotkań, czy wydarzeń kulturalnych, w których będą mogli brać udział nie tylko osoby starsze, ale również wszystkie grupy wiekowe.

Wrocławski „Kącik Babci i Dziadka” w Domu Pomocy Społecznej „Samarytanin” jest piątym w kolejności „Kącikiem” i jest największą jak dotychczas powierzchnią poddawaną metamorfozie. Dotychczas powstały cztery takie miejsca: w Domu Pomocy Społecznej im. św. Franciszka Salezego na Solcu w Warszawie; w Domu Pomocy Społecznej „Leśna Oaza” w Słupsku; w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kontkiewicza 2 w Częstochowie oraz w Międzypokoleniowym Centrum Edukacji w Wilanowie.

Współfinansowanie projektu zapewniła firma PPG, producent między innymi farb Dekoral i Bondex. Firma i jej pracownicy aktywnie angażują się w prace w Domu Pomocy Społecznej. W ramach projektu PPG Colorful Communities” wolontariusze firmy odnowili ławki w ogrodzie przylegającym do placówki, tak by były bardziej kolorowe i radosne. Pracownicy włączą się także w porządkowanie i urządzanie „Kącika Babci i Dziadka”, gdy projekt będzie na ukończeniu. „Wszędzie, gdzie PPG jest obecne, firma stara się być aktywnym uczestnikiem życia lokalnej społeczności – mówi Grzegorz Koźmiński, menedżer ds. komunikacji PPG w Polsce.

– Nie mieliśmy zatem żadnych wątpliwości czy włączyć się w projekt Fundacji. Cieszymy się, że możemy sprawić radość podopiecznym „Samarytanina” i wnieść nieco koloru do ich codzienności”.

Pisaliśmy o Kącikach Babci i Dziadka:

Ogromnie cieszy nas fakt, że na okoliczność powstawania "Kącika Babci i Dziadka" w Domu Pomocy Społecznej we Wrocławiu zrzeszają się ludzie dobrej woli, którzy uruchomiają swoją energię i kontakty, by metamorfoza dokonywała się w spektakularny sposób. Już dziś otrzymaliśmy olbrzymie wsparcie od firm na rzecz realizacji tego „Kącika”. Już dziś otrzymaliśmy olbrzymie wsparcie od firm na rzecz realizacji tego „Kącika”. Są to m. in.: Kratki.pl, PAGED, Siniat, JYSK.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

ręce staruszki
ręce staruszki (fotolia)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza