Trwa ładowanie...

Przywracanie prawidłowego położenia punktu łzowego (Lazy-T)

W warunkach prawidłowych punkt łzowy powinien mieć średnicę 0,2-0,3 mm i kształt lejka. Otwór łzowy otoczony jest włóknami mięśniowymi oka oraz tkanką łączną, które stabilizują jego położenie. Wspomniane struktury powodują wywinięcie punktu łzowego do wewnątrz, które jest jak najbardziej właściwe. W warunkach nieprawidłowego ustawienia tego punktu występuje dokuczliwe łzawienie, a łzy usuwane są w sposób niepoprawny.

Zobacz film: "Dlaczego warto wykonywać badania profilaktyczne?"

Poza stanami patologicznymi, sytuacja taka może mieć miejsce u osób starszych i postępować wraz z wiekiem. Siła mięśni ulega wówczas osłabieniu, wskutek czego powieka zostaje często wywinięta na zewnątrz. Warstwa spojówkowo-tarczkowa może ulegać wysychaniu i pogrubieniu. Taki stan najczęściej prowadzi do nawracającego zapalenia spojówek, a w przypadkach zaawansowanych może spowodować sytuację patologiczną zwaną suchym punktem łzowym. Operacją, która pozwala na przywrócenie prawidłowego położenia punktu łzowego jest metoda Lazy-T. Poprawia ona optycznie wygląd twarzy i zapewnia właściwe ułożenie powieki.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.