Trwa ładowanie...

Serie plastrów rozgrzewających wycofane z obrotu

 Ewa Rycerz
30.11.2018 09:45
Serie plastrów rozgrzewających wycofane z obrotu
Serie plastrów rozgrzewających wycofane z obrotu

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje z obrotu na terenie całego kraju 41 serii plastrów Kapsiplast. Decyzja posiada rygor natychmiastowej wykonalności.

Jaki jest powód wycofania z obrotu tak dużej liczby plastrów? GIF w uzasadnieniu podaje, że w próbkach archiwalnych produktu stwierdzono wyniki "poniżej limitu wskazanego w specyfikacji produktu gotowego dla parametru zawartość atropiny oraz kapsaicyny".

Oznacza to, że zawartość substancji czynnych w plastrach była poniżej określonej wcześniej normy. Przyczyną może być utlenienie. Produkt mógł zatem nie działać prawidłowo.

W decyji GIF wylicza wszystkie 41 serii, które znikną z aptek.

Zobacz film: "Szokujący raport: W suplementach diety obecne są zanieczyszczenia"
(gif.gov.pl)

1. Czym są plastry kapsiplast?

Plastry rozgrzewające stosuje się najczęściej w leczeniu nerwobólów oraz bólów mięśniowych o różnym nasileniu i pochodzeniu. Produkt działa miejscowo, drażniąc i wywołując przekrwienia skóry. Należy go stosować zewnętrznie, naklejając na skórę.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze