Trwa ładowanie...

Serie plastrów rozgrzewających wycofane z obrotu

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje z obrotu na terenie całego kraju 41 serii plastrów Kapsiplast. Decyzja posiada rygor natychmiastowej wykonalności.

Zobacz film: "Szokujący raport: W suplementach diety obecne są zanieczyszczenia"

Jaki jest powód wycofania z obrotu tak dużej liczby plastrów? GIF w uzasadnieniu podaje, że w próbkach archiwalnych produktu stwierdzono wyniki "poniżej limitu wskazanego w specyfikacji produktu gotowego dla parametru zawartość atropiny oraz kapsaicyny".

Oznacza to, że zawartość substancji czynnych w plastrach była poniżej określonej wcześniej normy. Przyczyną może być utlenienie. Produkt mógł zatem nie działać prawidłowo.

W decyji GIF wylicza wszystkie 41 serii, które znikną z aptek.

(gif.gov.pl)

1. Czym są plastry kapsiplast?

Plastry rozgrzewające stosuje się najczęściej w leczeniu nerwobólów oraz bólów mięśniowych o różnym nasileniu i pochodzeniu. Produkt działa miejscowo, drażniąc i wywołując przekrwienia skóry. Należy go stosować zewnętrznie, naklejając na skórę.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza