Przejdź na WP

Suplementy odchudzające

Suplementy odchudzające mają za zadanie pomóc osobie, która chce pozbyć się zbędnych kilogramów. Niestety proces odchudzania wymaga dużej motywacji i wielu poświęceń. Samo przyjmowanie pigułek nie przyniesie satysfakcjonujących rezultatów, jednak suplementy diety mogą znacznie ułatwić ten proces...

Zobacz film: "Jak ograniczyć węglowodany w diecie?"

spis treści

1. Działanie suplementów odchudzających

Suplementy odchudzające działają w następujący sposób:

NIEZWYKŁA BERBERYNA

Ogromny wpływ na efektywność przemiany materii ma berberyna. Przekonaj się, czym jest i jakie inne prozdrowotne właściwości posiada.

Tabletki na odchudzanie zawierają różne substancje, które wspomagają proces odchudzania. Może być to na przykład chitosan, który łączy się z cząsteczką tłuszczu, dzięki czemu nie może ona ulec procesowi magazynowania w tkance tłuszczowej. Składnikami hamującymi łaknienie są między innymi:

Preparaty z zieloną herbatą są bardzo popularne, gdyż należą do jednych z najzdrowszych i nie powodują żadnych skutków ubocznych. Takie pigułki są zazwyczaj przyjmowane 2 razy dziennie, około godzinę przed posiłkiem. Tabletki odchudzające, które zawierają w swoim składzie kofeinę powodują przyśpieszenie metabolizmu, dzięki czemu tkanka tłuszczowa ulega spaleniu. Innym naturalnym suplementem diety jest błonnik, który spowalnia przesuwanie się treści pokarmowej w jelitach oraz który powiększa objętość pokarmu, co sprawia, że uczycie nasycenia trwa dłużej i przyjmujemy mniej kalorii. Zażywając ten suplement musimy pamiętać o wypijaniu odpowiedniej ilości wody, w której błonnik się rozpuszcza. Oprócz właściwości odchudzających, błonnik przeciwdziała nowotworom układu trawiennego, cukrzycy i innymi chorobom.

Suplementy odchudzające
Suplementy odchudzające (iStock)

2. Skuteczność i bezpieczeństwo suplementów odchudzających

Niestety nic nie zastąpi odpowiedniej diety i aktywności fizycznej – są to kluczowe elementy. Jeśli odpowiednio ułożone menu i grafik z ćwiczeniami zostaną uzupełnione regularnym połykaniem tabletek na odchudzanie, rezultaty mogą pojawić się szybciej i być trwalsze. Niektóre środki na odchudzanie mogą powodować niestety pewne skutki uboczne, szczególnie jeśli dojdzie do przedawkowania suplementu, na przykład:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy