Suplementy odchudzające

Suplementy odchudzające mają za zadanie pomóc osobie, która chce pozbyć się zbędnych kilogramów. Niestety proces odchudzania wymaga dużej motywacji i wielu poświęceń. Samo przyjmowanie pigułek nie przyniesie satysfakcjonujących rezultatów, jednak suplementy diety mogą znacznie ułatwić ten proces...

Działanie suplementów odchudzających

Suplementy odchudzające działają w następujący sposób:

Zobacz film: "Cała prawda o multiwitaminach"

Tabletki na odchudzanie zawierają różne substancje, które wspomagają proces odchudzania. Może być to na przykład chitosan, który łączy się z cząsteczką tłuszczu, dzięki czemu nie może ona ulec procesowi magazynowania w tkance tłuszczowej. Składnikami hamującymi łaknienie są między innymi:

Preparaty z zieloną herbatą są bardzo popularne, gdyż należą do jednych z najzdrowszych i nie powodują żadnych skutków ubocznych. Takie pigułki są zazwyczaj przyjmowane 2 razy dziennie, około godzinę przed posiłkiem. Tabletki odchudzające, które zawierają w swoim składzie kofeinę powodują przyśpieszenie metabolizmu, dzięki czemu tkanka tłuszczowa ulega spaleniu. Innym naturalnym suplementem diety jest błonnik, który spowalnia przesuwanie się treści pokarmowej w jelitach oraz który powiększa objętość pokarmu, co sprawia, że uczycie nasycenia trwa dłużej i przyjmujemy mniej kalorii. Zażywając ten suplement musimy pamiętać o wypijaniu odpowiedniej ilości wody, w której błonnik się rozpuszcza. Oprócz właściwości odchudzających, błonnik przeciwdziała nowotworom układu trawiennego, cukrzycy i innymi chorobom.

Skuteczność i bezpieczeństwo suplementów odchudzających

Niestety nic nie zastąpi odpowiedniej diety i aktywności fizycznej – są to kluczowe elementy. Jeśli odpowiednio ułożone menu i grafik z ćwiczeniami zostaną uzupełnione regularnym połykaniem tabletek na odchudzanie, rezultaty mogą pojawić się szybciej i być trwalsze. Niektóre środki na odchudzanie mogą powodować niestety pewne skutki uboczne, szczególnie jeśli dojdzie do przedawkowania suplementu, na przykład:

Komentarze (1)
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Suplementy diety - charakterystyka, składniki, odchudzanie
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Pomocni lekarze

Artykuły Suplementy diety - charakterystyka, składniki, odchudzanie
Suplementy diety na skórę

Promienna i zdrowa cera

Promienna i zdrowa cera

Suplementy diety do cery trądzikowej stosowane razem z odpowiednimi kosmetykami, prawidłową higieną i dietą, mogą znacząco wpłynąć na stan skóry.

Żywienie

Moc nasion chia

Moc nasion chia

Nasiona chia Uzdrawiające i odchudzające nasiona Chia.

Leki i suplementy

Co warto wiedzieć o suplementach diety?

Co warto wiedzieć o suplementach diety?

Polacy kochają suplementy Polska jest krajem, w którym suplementy są szczególnie popularne. Wciąż wzrasta ich sprzedaż, a media zalewają reklamy (...) się z ważnymi faktami na ten temat, opracowanymi na podstawie oficjalnego...

Środki wspomagające odchudzanie

Tabletki odchudzające - charakterystyka, rodzaje, skuteczność

Tabletki odchudzające - charakterystyka, rodzaje, skuteczność

szukamy łatwiejszego sposobu na pozbycie się tkanki tłuszczowej i sięgamy po tabletki odchudzające. Czy suplementy wspomagające odchudzanie to dobre (...) środek do własnych potrzeb. Pamiętajmy jednak, że zadaniem suplementów...

Ćwiczenia na uda - trening, triki na jędrne pośladki

Zgrabne biodra

Zgrabne biodra

Odchudzanie bioder powinno obejmować nie tylko odpowiednie ćwiczenia odchudzające, ale również zbilansowaną dietę.

Suplementy diety na urodę

Wpływ składników odżywczych na paznokcie

Wpływ składników odżywczych na paznokcie

Nawilżanie skóry dłoni, skórek wokół paznokci oraz natłuszczanie płytki paznokciowej odpowiednimi preparatami olejkowymi także są sposobem na kurację witaminową.

Odchudzanie

Sześć zaskakujących przyczyn spowolnionego metabolizmu

Sześć zaskakujących przyczyn spowolnionego metabolizmu

brązowego tłuszczu, który lepiej spala dostarczone do organizmu kalorie niż jakiekolwiek suplementy odchudzające. Naukowcy z National Institute of Health wykazali, że brązowy tłuszcz staje się bardziej aktywny w niższych...

Suplementy diety na włosy

Kapsułki kolagenu

Kapsułki kolagenu

Kolagen naturalny należy stosować systematycznie po jednej kapsułce przez okres co najmniej trzech miesięcy, aby uzyskać wymierne korzyści.

Suplementy diety na włosy

Różnorodność witamin

Różnorodność witamin

Witaminy są związkami organicznymi, których już niewielka ilość jest niezbędna do prawidłowego przebiegu wielu procesów zachodzących w organizmie.