Trwa ładowanie...

Sylicynar wycofany ze sprzedaży

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał orzeczenie o wycofaniu ze sprzedaży popularnego preparatu ziołowego o działaniu leczniczym na wątrobę. Decyzja została podjęta po tym, jak Poznańskie Zakłady Zielarskie „Herbapol” złożyły wniosek w tej sprawie.

Zobacz film: "Dlaczego warto wykonywać badania profilaktyczne?"

1. Uszkodzone tabletki

Z obrotu na terenie całego kraju wycofano Sylicynar, tabletki powlekane, numer serii 040914 z datą ważności sierpień 2017 r. Powodem było zaistnienie wady jakościowej zaobserwowanej w tzw. próbach archiwalnych w postaci popękanych tabletek.

Wycofanie ze sprzedaży produktu leczniczego roślinnego nastąpiło w związku z wpłynięciem decyzji własnej podmiotu odpowiedzialnego czyli producenta.

2. Popularny produkt

Sylicynar to bardzo popularny preparat leczący wątrobę. W jednym opakowaniu znajdowało się 60 powlekanych tabletek. Czynnymi substancjami w nim zawartymi są wyciąg suchy z ziela karczocha oraz koncentrat sylimarynowy z nasion ostropestu, które są niezwykle często wykorzystywane w ziołolecznictwie.

Lek jest przeznaczony do stosowania w stanach po toksycznych uszkodzeniach wątroby, a także wspomagająco w stanach zapalnych lub zaburzeniach czynności wątroby, pęcherzyka żółciowego oraz przy podwyższonym poziomie cholesterolu i trójglicerydów we krwi np. przy miażdżycy.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.