Trwa ładowanie...

Testy na przeciwciała SARS-CoV-2 w Hebe. Opłaca się je kupować?

W sieci Hebe są już dostępne testy serologiczne wykrywające przeciwciała IgG oraz IgM, które wytwarza nasz układ immunologiczny w odpowiedzi na zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Jest to produkt marki Primacovid.

Zobacz film: "Rozgrzewający zbiteń. Rosyjski napój na pasożyty"

spis treści

1. Kolejna sieć z testami

Hebe jest kolejną po Lidlu i Biedronce siecią sklepów, która rozpoczyna dystrybucję testów wykrywających przeciwciała.

"Testy tego typu stosuje się, aby dowiedzieć się, czy dana osoba miała kontakt z osobą zarażoną i są one przydatne w diagnostyce pomocniczej oraz w przypadkach objawowych ujawniających się z opóźnieniem, jako uzupełnienie, ale nie zamiast testów molekularnych (wymazów z nosa i gardła z następczym testem metodą PCR). Wykonuje się je także w badaniach przesiewowych, w celu wykrycia wcześniejszego kontaktu z wirusem." - poinformowała sieć w oficjalnym komunikacie.

Należy jednak pamiętać, że sprzedawane przez drogerie Hebe testy nie są testami, które wykrywają zakażenie. Należy pamiętać, że brak przeciwciał nie wyklucza możliwości wczesnego etapu choroby, pomimo negatywnego wyniku w badaniu serologicznym. Wynik pozytywny nie oznacza również, że przechorowaliśmy COVID-19 i jesteśmy bezpieczni.

Dodatkowo producent zaznacza, że testy te nie są w stanie odróżnić zakażenia aktywnego od przebytego, ponieważ przeciwciała utrzymują się długo po zakończeniu infekcji.

Testy są już dostępne w drogeriach Hebe oraz online. Ich cena w tej chwili wynosi 39.99 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.