Trwa ładowanie...
Przeczytaj raport abcZdrowie
Temat miesiąca: Alkohol

Twój seks - Twoje piękno

Nauka przynosi bardzo wiele dowodów na to, że regularny seks, a co za tym idzie – częste przeżywanie orgazmów ma zdumiewająco dobroczynny wpływ na nasze zdrowie, dobre samopoczucie oraz na nasz atrakcyjny wygląd. Istnieje opinia, że uprawianie seksu 3 razy w tygodniu sprawi, że będziemy wyglądać nawet o 10 lat młodziej. Dlaczego?

Zobacz film: "Jak często uprawiamy seks?"

1. Korzyści z dobrego seksu

Większość osób, które regularnie kochają się ze swoim partnerem, zapewne zauważyła, że satysfakcjonujące współżycie seksualne odpręża ciało i umysł. Sprawia, że czujemy się spokojniejsi, bardziej zrelaksowani i szczęśliwsi. Seks pomaga więc bardzo skutecznie radzić sobie ze stresem. Stres dodaje lat, zaś seks działa jak naturalna pigułka młodości. Jest świetnym lekarstwem na bezsenność. Wyspani i wypoczęci zawsze wyglądamy lepiej i młodziej.

Naukowcy dowodzą, że aktywni seksualnie ludzie żyją dłużej i rzadziej biorą zwolnienia w pracy. Im częściej mężczyzna przeżywa orgazm, tym bardziej zmniejsza się w jego przypadku zagrożenie zachorowaniem na raka prostaty. Inne badania pokazały, że orgazmy mogą w niektórych przypadkach wyleczyć z migreny (powodują złagodzenie lub całkowite ustąpienie bólu). Ponadto częsty seks zwiększa nasze libido. Zatem im częściej uprawiamy seks, tym większą mamy na to ochotę. A kiedy mamy ochotę na seks, nasza atrakcyjność w oczach płci przeciwnej rośnie, ponieważ wysyłamy wiele znaczących (choć czasem nie w pełni świadomych) niewerbalnych sygnałów.

10 rzeczy na temat seksu, których nie dowiesz się od swojego ginekologa
10 rzeczy na temat seksu, których nie dowiesz się od swojego ginekologa [10 zdjęć]

Większość kobiet doświadcza silnego pożądania seksualnego w momencie wystąpienia owulacji, czyli wtedy,...

zobacz galerię

2. Pozytywne skutki orgazmu

  • Podczas orgazmu poprawia się krążenie krwi, co powoduje, że tkanki i narządy wewnętrzne stają się zdrowsze.

  • Orgazm sprawia, że mięśnie się napinają – a afekt jest taki, jak po intensywnej gimnastyce.

  • Kiedy przeżywamy orgazm, nasze ciało produkuje testosteron, który chroni nasze serce.

  • W czasie szczytowania w naszym mózgu podnosi się poziom serotoniny – substancji, która jest istotna dla naszego zdrowia, odczuwania szczęścia i dobrego samopoczucia.

A zatem kiedy często uprawiamy seks zakończony wspaniałym orgazmem, stajemy się zdrowsi, a do tego częściej się uśmiechamy – czego więcej potrzeba, aby wyglądać świetnie?

ZOBACZ TAKŻE:

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza