Trwa ładowanie...

Warsaw Genomics i Fundacja Onkologiczna Rakiety uruchamiają infolinię dla chorych onkologicznie obywateli Ukrainy

Avatar placeholder
07.03.2022 12:13
Materiał sponsorowany przez
(Materiał Partnera)

Warsaw Genomics, aktywnie zaangażowana w działalność z zakresu diagnostyki i profilaktyki onkogenetycznej, oraz Fundacja Onkologiczna Rakiety, wspierająca osoby chore onkologicznie oraz ich bliskich od 2012 roku, łączą siły i uruchamiają specjalną infolinię odpowiadającą na potrzeby pacjentów onkologicznych z Ukrainy.

Fundacja Rakiety od początku swojej działalności prowadzi całodobową telefoniczną linię wsparcia osób chorych, odbieraną osobiście przez Prezes Fundacji, Maję Surowicz-Biłyj, której wieloletnie doświadczenie umożliwia efektywną konsultację oraz precyzyjne ustalenie potrzeb i możliwości ich realizacji.

"Od wielu lat nasza Onkolinia działa nieprzerwanie, wiele osób szuka pomocy, jednak sytuacja, z którą mierzymy się obecnie – dziesiątki, setki telefonów osób, szukających wsparcia dla pacjentów z Ukrainy, dziennie – to sytuacja absolutnie bezprecedensowa i wymagająca uruchomienia adekwatnego wsparcia. Cieszymy się, że razem z Warsaw Genomics mamy możliwość podjąć się odpowiedzi na te potrzeby". – mówi Prezes Fundacji Maja Surowicz-Biłyj

"Mamy świadomość, że dla chorych onkologicznie przerwanie leczenia może spowodować nawrót choroby. Wiele osób po bezpiecznym wydostaniu się z Ukrainy poszukuje informacji w jaki sposób kontynuować terapię w Polsce. Jesteśmy głęboko poruszeni sytuacją w jakiej znaleźli się ci Pacjenci stąd też oferujemy naszą pomoc, tak by osoby te mogły jak najszybciej uzyskać informacje, które są im niezbędne do dalszego leczenia." – mówi dr hab. n. med. Anna Wójcicka, współzałożycielka i Prezeska Warsaw Genomics.

Infolinia udziela wsparcia w zakresie:

  • informacji o możliwości kontynuacji leczenia onkologicznego w Polsce,
  • pomocy w zorganizowaniu medycznego transportu do Polski oraz zakwaterowania,
  • wsparcia w zakresie uzyskania niezbędnych badań genetycznych do rozpoczęcia refundowanych w ramach NFZ terapii przeciwnowotworowych,
  • pomocy w zakresie sfinansowania leczenia i udostępnienia subkonta do zbiórki środków na leczenie,
  • wsparcia specjalistów: psychologa, psychoonkologa dla osób w trakcie leczenia,
  • możliwości umówienia bezpłatnej porady lekarskiej z dr hab. Anną Wójcicką z zakresu terapii celowanych w onkologii.

Infolinia dostępna jest całodobowo pod numerami telefonów:

+48 22 230 25 20 – w godz. 8:00-15:00 (linię obsługuje Warsaw Genomics) +48 793 293 333 – w godz. 15:00-8:00 (linię obsługuje Fundacja Onkologiczna Rakiety)

Więcej informacji udzielają:

Warsaw Genomics: Irena Pobłocka, irena.poblocka@warsawgenomics.pl, tel. 505 001 475 Fundacja Onkologiczna Rakiety: Agnieszka Nitka, a.nitka@fundacjarakiety, tel. 530 503 239   *** Warsaw Genomics to jedna z największych w Europie firm specjalizująca się w diagnostyce genetycznej. W laboratoriach Warsaw Genomics wykonywanych jest ponad 300 różnych testów genetycznych wykorzystujących zaawansowane i zgodne ze światowymi standardami narzędzia diagnostyki molekularnej. Kierowany przez prof. dr. hab. n. med. Krystiana Jażdżewskiego i dr hab. n. med. Annę Wójcicką interdyscyplinarny zespół Warsaw Genomics tworzą lekarze oraz naukowcy Uniwersytetu Warszawskiego i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Misją Warsaw Genomics jest zapewnienie pacjentom rozwiązań medycyny genomowej, dzięki którym nie zachorują lub będą mogli jak najszybciej podjąć odpowiednie działania zapewniające jak najskuteczniejsze leczenie. Warsaw Genomics od 2017 roku realizuje unikatowy program profilaktyki onkologicznej Badamy Geny, w ramach którego przebadano już ponad 30 tysięcy osób. W marcu 2020 roku Warsaw Genomics przystąpiło do realizacji badań molekularnych w kierunku SARS-CoV-2, wykonując dotychczas ponad 500 tysięcy badań w kierunku koronawirusa.

Fundacja Onkologiczna Rakiety od 2012 roku wspiera pacjentów onkologicznych oraz ich bliskich z każdym typem nowotworu z całej Polski, zapewniając bezpłatne subkonta zbiórek na leczenie i rehabilitację, wsparcie trudno dostępnych specjalistów: psychoonkologów, psychiatry czy onkodietetyka oraz całodobowy telefon informacyjny Onkolinię. Jako jedna z niewielu fundacji nie pobiera żadnych prowizji od zbiórek a całe wsparcie, jakiego udziela, jest całkowicie bezpłatne. Aktywnie działa na rzecz promocji profilaktyki i zdrowego stylu życia, realizując takie akcje jak „ProfiRAKtyka” czy „Badaj się! To Nie Rocket Science”. Pod opieką fundacji jest ponad 200 Podopiecznych, których wsparcie jest możliwe dzięki współpracy z biznesem oraz darczyńcami. Misją fundacji jest zmiana postrzegania choroby nowotworowej na chorobę przewlekłą i wyleczalną, jaką jest w świetle najnowszych badań.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Materiał sponsorowany przez
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze