Trwa ładowanie...

"Zdrowie kobiety" - dodatek do Gazety Wyborczej

Dziś w Gazecie Wyborczej ukazał się projekt prasowo-internetowy „Zdrowie Kobiety”. Patronem medialnym tytułu został portal abcZdrowie.pl oraz jejŚwiat.pl.

Celem publikacji jest wywołanie pozytywnego wpływu na świadomość czytelników dotyczącą ich zdrowia, radzenia sobie z codziennymi dolegliwościami, dbania o profilaktykę. Na jej łamach podejmowane są z zagadnienia z zakresu zdrowia kobiet, ale i tematy wymagające interwencji i inicjatyw prozdrowotnych.

Bardzo ważnym elementem kampanii są głosy ekspertów - prof. dr hab. n. med. Anity Olejek na temat dostępu do nowoczesnych metod leczenia mięśniaków macicy: „Dziś sposób postepowania i prowadzenia pacjentek bardzo się zmienił, dlatego powinniśmy pozwalać sobie na mniej inwazyjne podejścia do leczenia mięśniaków macicy.”

Polecamy Wam również inspirujący materiał z udziałem Kamili Karkosińskiej, która od 11 lat zmaga się ze stwardnieniem rozsianym, a także komentarz profesora dr hab. med. Jarosława Sławka, który razem z pacjentami walczy o ich równy dostęp do leczenia SM: "W terapii SM czekają nas nowe wyzwania, nowe, jeszcze skuteczniejsze leki uzyskują rejestracje. Leki podawane także w sposób bardziej przyjazny choremu, w iniekcjach co kilka tygodni lub wręcz doustnie. Musimy być na to gotowi i od tego nie uciekniemy."

Rekomendujemy także artykuł edukacyjny profesor dr hab. n. med. Marii T. Szewczyk na temat ran przewlekłych i dostępu do nowoczesnych terapii leczenia oraz apel o nierezygnowanie z aktywnego życie pomimo schorzenia nietrzymania moczu.

Zapraszamy do lektury! Dla czytelników wersja online dostępna http://medicalms.pl/wp-content/uploads/2015/03/Zdrowie-Kobiety_marzec_2015-r.pd

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.