Trwa ładowanie...

6 błędów, które najczęściej popełniają mężczyźni w łóżku

Mężczyźni dokładają zazwyczaj wszelkich starań, aby usatysfakcjonować swoje partnerki. Jednak ich działania nie zawsze przynoszą zadowalające obydwie strony efekty. Zmiana myślenia na temat życia intymnego może zdecydowanie poprawić przyjemność z seksu. Oto najczęstsze błędy popełniane przez panów w łóżku. Dowiedz się, jak ich uniknąć.

Zobacz film: "Orgazm kobiet i mężczyzn"

spis treści

1. Błąd pierwszy: igraszki rozpoczynają się w sypialni

Mężczyźni często zapominają o tym, że kobiety nie są gotowe w każdej chwili i potrzebują nieco więcej czasu, by przejść do rzeczy. Zdarza się, że nie wystarcza standardowa „gra wstępna”. Warto popracować nad wytworzeniem odpowiedniej atmosfery w ciągu całego dnia. Kobieta potrzebuje całowania, przytulania, trzymania się za ręce – wszystko to sprawia, że czuje się doceniona i potrzebna. Poczucie bezpieczeństwa w związku jest dla każdej kobiety kluczowe, dlatego nigdy nie wiadomo, czy dłuższe przytulenie nie rozwinie się w coś więcej. Uścisk, który trwa dłużej niż 30 sekund, wyzwala produkcję oksytocyny, tzw. hormonu miłości, który odpowiada za potrzebę bliskości.

2. Błąd drugi: założenie, że wiesz, czego chce partnerka

Kobietom nadal zdarza się udawanie szczytowania. Chociaż mężczyźni uważają takie postępowanie za wielką zbrodnię, panie robią to zazwyczaj po to, by ich partner nie czuł się zawiedziony sobą. Panowie najczęściej nie zdają sobie z tego sprawy i wychodzą z założenia, że wszystko, co robią sprawia ich ukochanej taką samą przyjemność. Zamiast błądzić po omacku, warto zapytać o drogę. Drobna zmiana może być korzystna dla każdej ze stron.

3. Błąd trzeci: schemat

Jeżeli wydaje ci się, że skoro coś zadziałało kilka razy, to sprawdzi się i po raz kolejny – jesteś w błędzie. Wszystko uzależnione jest od tego, jak bardzo partnerka jest w danej chwili zmęczona, jaki ma nastrój, czy na który dzień cyklu trafiłeś. Warto wypróbować kilku sposobów i obserwować reakcję partnerki. Jeżeli zauważymy, że dana czynność wywołuje oczekiwany efekt, po prostu się jej trzymajmy. Panie często narzekają na to, że ich partnerzy nadmiernie starają się być różnorodni, zamiast nieco dłużej skupić się na czymś, co przynosi im przyjemność.

4. Błąd czwarty: ograniczenie się do fizyczności

Gra wstępna nie musi koncentrować się jedynie na fizycznej stymulacji. Dla kobiet równie ważna jest stymulacja umysłowa, której nie można zaniedbywać. Podczas gdy w przypadku mężczyzn dużą rolę odgrywają bodźce wzrokowe, panie o wiele częściej pozwalają sobie na fantazjowanie, które działa na nie niezwykle pobudzająco. Przyłącz się do tej gry i ciesz się rezultatami.

5. Błąd piąty: przeświadczenie, że każdy stosunek przynosi orgazm

Zdecydowana większość kobiet nie jest w stanie osiągnąć orgazmu podczas każdorazowego zbliżenia, gdyż nie każda pozycja seksualna odpowiednio stymuluje łechtaczkę. Istnieją inne metody zaspokojenia kobiety, o których panowie nie powinni zapominać. W wielu przypadkach o wiele lepiej sprawdza się np. seks oralny, czy też wykorzystanie różnego rodzaju erotycznych zabawek.

6. Błąd szósty: brak uwodzenia

Kobiety uwielbiają uwodzić i chcą być uwodzone. Element ten okazuje się niejednokrotnie ważniejszy niż wykorzystanie najróżniejszych technik. Warto sprawdzić, jaki rodzaj flirtu podoba się partnerce. Słowny? Wizualny? A może psychiczny? Inaczej zadziała dwuznaczna rozmowa w barze, inaczej pozornie niewinne wodzenie palcem po szyi. Chodzi o to, by pokazać kobiecie, w jak wielkim stopniu jest pożądana.

Jeżeli chcesz, aby twoje życie intymne rozkwitło, postaraj się uniknąć tego typu błędów. Niewielkim nakładem sił możesz sprawić, że twoja partnerka doświadczy czegoś niezapomnianego i razem będziecie mogli czerpać jeszcze większą przyjemność z bliskości.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.