Przejdź na WP

Alka-Prim wycofany z obrotu

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje z obrotu na terenie całego kraju tabletki musujące Alka-Prim. Powodem decyzji jest zniekształcenie opakowania produktu.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Dlaczego warto robić screening?"

Alka-Prim to lek o działaniu przeciwbólowym, którego substancją czynną jest kwas acetylosalicylowy. Tabletki rozpuszcza się w wodzie i w ten sposób przyjmuje.

Przeczytaj koniecznie

Z obrotu GIF wycofał serię produktu o numerze 40216 i dacie ważności 02.2018 r. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności. "Przyczyną decyzji o wycofaniu produktu leczniczego jest zniekształcenie opakowania bezpośredniego, będące wynikiem wewnętrznej reakcji substancji pomocniczej z wodą zawartą w produkcie" – czytamy w dokumencie.

Alka-Prim to lek o działaniu przeciwbólowym.
Alka-Prim to lek o działaniu przeciwbólowym. (123RF)

Lek Alka-Prim ma działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Może być stosowany w przypadku przeziębienia oraz na różne dolegliwości bólowe.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy